רקוויאם לאהבה/MBK

יום חמישי בבוקר, אני מפזר את הילדים ביום קצת גשום. הווטסאפ שלי מפוצץ בבדיחות קרש על שטפונות, בחדשות מודעים שמפלס הכנרת עלה ב 23 ס"מ ואני חושב על הגיף שבטח יגיע בעוד שעתיים ויספר על את שכנרת קיבלה. אני לא יודע אם אתם מכירים את ההרגשה אבל מזה כמה ימים ישב לי שיר ישן של הביטלס בראש. ת'כלס עם המציאות של 2020 מי שומע אלבומים כיום? אני מנסה להזכר בשיר ומנסה להזכר איפה הפאוץ דיסקים שהיה לי ומה עלה בגורלם של אוספי המזמוזים(1-8) שעמלתי כל כך להכין. זה קטע דפוק לגמריי אבל השיר לא יוצא לי מהראש אני מנסה לחבר מילים ללחן ורק מרגיש יותר מתוסכל,הפעם האחרונה שזמזתי לשאזאם הייתי צריך להסיר ולהתקין את האפליקציה מחדש.

אני הולך לכיוון הרכב שלי ואיש קצת מוזר רדף אחרי איזה 150 מטר וטען שהמטריה שלי היא בעצם שלו. הראתי לו את הלוגו של החברה שאני עובד בה שהתנוסס על המטריה ושאלתי אותו אם הוא בטוח שהמטריה שלו ??? הוא אמר שלא ולפני שהוא הלך רציתי לומר לו – יש לך מזל שלא הכנסתי לך את המטריה לרקטום ויצא לי – שיהיה לך אחלה יום. המשכתי לעוד 2 פגישות ומזמזם את הלחן בדרך הבייתה נדלקה לי נורה שמתריעה על אוויר נמוך בגלגלים. לא זה יום המזל שלי, לאחר שהמתנתי לגברת שמילאה אוויר בגלגליה (20 דקות של המתנה) לגלות שהצינור בכלל קרוע. המשכתי לתחנה אחרת וב 18:30 נכנסתי הבייתה מנסה למצוא את השיר האבוד. הבן שלי לא אהב את זה וביקש לשמוע את "בייבי שארק" ביו-טיוב. לא וויתרתי ולאחר כ 10 דקות השיר התלבש לי כמו אלי-הופ של שאק לקובי. יש !!! בנסיון ה 3 שלי ביו טיוב. לפחות זכרתי את האלבום די בוודאות וזה היה השיר היחיד משם שלא זכרתי.

24 שעות יש לי הלחן בראש, לא הייתי קרוב בכלל עם המילים

התחלתי בינג' של שירים של הביטלס(שיר ןחצי) עד שחטפתי צעקות מאישתי לעזור עם המקלחות והבן שלי לא ויתר וקיבל את מבוקשו עם בייבי שארק שקיבל בערך פי 250 יותר צפיות מהשיר של הביטלס.

בלייק גריפין גמר את העונה (ואת הקריירה?)

הביטלס מבחינתי זה דוגמא מופתית להרכב שהוא לא פחות ממושלם. באיזה סגנון שלא תבחרו, מבחנתי הביטלס של עולם הכדורסל הוא הלייקרס של שנות ה 80. ( מייקל ופיפן זה יותר כמו סיימון וגורפינקל) והדבר בכי קרוב לזה זה הגולדן סטייט של דוראנט עם השאלה הנצחית האם זו קבוצה של קארי(לנון) או דוראנט(מק'רטני). לפני שהפסטיבל של הוורירס התחיל ואם נחזור ל 2015 מי שיכלה להיות ביטלס מודרנית היא הקליפרס שגברה על האלופה היוצאת בנצחון אדיר בגיים 7 ואז הגיע הפסד מחפיר ליוסטון שלא הייתה מספיק בשלה להתמודד מול גולדן סטייט שהמשיכה לאליפות מול קליבלנד נטולת קיירי ולאב(עוד נחזור אליו). זאת הייתה הסדרה של בלייק גריפין מול טים דאנקן ה PF הטוב בהיסטוריה גריפין ניפק סדרה של 24.1/13.1/7.4/1.4/1.4 כולם מעל ממוצעי הקריירה. למרות ההפסד מול יוסטון (שוב ב 7 משחקים) גריפין ניפק את הכדורסל הטוב בקריירה שלו עם 26.9 נקודות למשחק בתוספת 12.3 ריבאונדים וכמעט 5 אסיסטים. הייתי די בטוח בפתחה של עונת 2015-6 שאם גריפין ימשיך לשחק כמו ששיחק בפלייאוף 2015 הוא יהיה ה MVP. המציאות הייתה שונה לגמריי, דווקא אחרי המלחמות של הקבוצה להשאיר את דיאנדרה ג'ורדן שכבר היה בדאלאס גריפין ניפק עונה די חלשה ורצופה באירועים ביזארים כולל פציעה ביד כשנתן בוקס לחבר בצוות המצקועי של הקבוצה כשישבו במסעדה בטורונטו. מכאן הקריירה של גריפין קיבלה תפנית שלילית ולמרות שהיה אולסטאר ב 5 העונות הראשנות שלו בליגה הוא פספס את הארוע עד לעונת 2019. לשיא השלילי הגיע עם הטרייד לפיסטונס(למרות הארכת חוזה לא היה לו סעיף וטו על טרייד ונראה שהקליפרס נפטרו ממנו בלי רחמים). את העונה הקודמת גריפין סיים בצורה סבירה עם הדחה בסוויפ לבאקס אבל בכל זאת מזרח וכו וגריפין לא הציג לא גדולות ולא נצורות. כמי שעקב אחרי הקריירה של גריפין היה מאוד קשה לעקל את המספרים שלו העונה – 15.5 נקודות למשחק עם פחות מ 5 ריבאונדים באחוזים מזעזעים (35 מהשדה, 24% מדאון טאון) עם WS שלישי. זה היה עצוב. גם הדיבור על טרייד כבר לא כל כך דיבור עם ניתוח הברכיים שגריפין עבר בשבוע שעבר. גריפין שיהיה בן 31 במרץ לא צפוי לחזור העונה. קשה לי להאמין שבגיל 32 (אם וכאשר יחזור) נקבל את גריפין שהתקרה שלו הייתה מאוד גבוהה. המצב של גריפין מסובך כשהוא תקוע בפיסטונס עם חוזה מקס לעוד שנה וחצי. האם תהיה קבוצה ששווה לה להמר עליו ? אני מניח שלא. זה תוקע את הפיסטונס שתנסה להשיג משהו על החוזה של דראמונד שאוטוטו מסתיים. גריפין שאולי נדבר בקללת הקארדשניאות (על שם לאמר אודום) נראה שכבר לא יחזור להיות מגה-סטאר ואני חושב שמעמד של שחקן משלים בקבוצה מחורבנת לא יהיה לטעמו והוא כבר לא יחזור לחשק כדורסל.

גריפין יותיר זכרונות, הלוואי ואני טועה אבל בעשור הרביעי שלו ולאחר ניתוח ברך מרגיש לי קצת כמו רקוויאם לבלייק.

סרטון מרשים שמצאתי עם 28 דאנקים מטורפים של גריפין

מה יהיה על קווין לאב?

אם כבר רקוויאם, דוגמא נוספת לשחקן שהתחיל את הקריירה בצורה מאוד מבטיחה ונראה שיימי השיא מאחוריו הוא קווין לאב. לאב שב 6 עונות במיניסוטה יצר הייפ של מי שמסוגל להיות מוציא לפועל ומשאבת ריבאונדים עם עונות של 26 נקודות למשחק ו 15 ריבאונד( לא באותה עונה) לא סיפק את הסחורה בקאבס. הזמן עובר מהר כשנהנים לאב כבר בעונותו ה 6 בקליבלנד. לאב מייצר לעצמו תדמית של פרימדונה, הוא לא מצליח בקליבלד ונראה שהוא ממש לא מרוצה מהמתרחש בקבוצה(עימותים עם אלטמן,סקסטון, ביילן ומי לא ?). לדעתי במזרח הלא מאוד חזק לאב לא עושה מספיק על מנת להוציא את הקבוצה מהבוץ ולייצר קבוצה תחרותית. הדמיון והתקרה במקרה שלו הייתה מוגזמת. הוא פורוורד טוב מאוד אבל ריבאונדר מצטיין זה לא בהכרח שחקן הגנה טוב, תחום שבו לאב מסתובב עם תווית של שחקן ממש לא הגנתי. המספרים של לאב לא כאלו גרועים והנקודה המעודדת היא 38% מדאון טאון. 16.8 נקודות למשחק לא רחוקים מהממוצע שלו בקליבלנד( 17.1) החסרון שלאב לא מפגין מנהיגות. לאב לא השתלט על הקבוצה בעידן פוסט לברון/קיירי. הוא סוחב חוזה של 120 מיליון דולר ל 4 שנים מהקיץ האחרון ולא נראה לי שיש יותר מידיי קופצות על לאב עם סט הכישורים שהוא מביא. האופציות עבורו הן יוסטון/דנבר/בוסטון. כשגם פיניקס יכולה להיות אופציה סבירה(אני לא רואה את לאב משדרג את הקבוצה ועוזר לצעירים לצמוח). העימותים של לאב עם קובי אלטמן לא יעזרו לו לדעתי ובכלל איזה קבוצה יכולה לקלוט אותו עם החוזה האסטרונומי שלו ? לאב מתוסכל בקליבלבד, אין להם שום סיבה להחזיק אותו. שאלת עד 120 מיליון הדולר היא איזה GM מספיק נואש בשביל לקחת על עצמו את ההימור הזה ? לדעתי לאב (שחגג 31 בספטמבר) שחקן לא עמיד במיוחד ממש לא שווה את הכסף או את הסיכון. קליבלנד ? חייבת לקחת כמעט כל הצעה עליו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב reddit
שיתוף ב whatsapp

16 תגובות

 1. הפוסטים האחרונים של אייל רדושקוביץ מידן ויאיר ממש מצוינים
  רדו ומידן מביאים גם מאורעות שקורים להם, רדו בהסתכלות נדירה קשוחה וישירות צינית על אמריקה שאני המום לקרוא.
  מידן בסיפור על המטריה שקורא לרובנו לדעתי (לי למשל) ועוד דברים שקורים בחייו מאד שמאד מעניין.

 2. הפוסטים האחרונים של אייל רדושקוביץ מידן ויאיר ממש מצוינים.
  רדו ומידן מביאים גם מאורעות שקורים להם, רדו בהסתכלות נדירה קשוחה וישירות צינית על אמריקה שאני המום לקרוא.
  מידן בסיפור על המטריה שקורא לרובנו לדעתי (לי למשל) ועוד דברים שקורים בחייו מאד שמאד מעניין.

 3. פוסט נהדר מידן!
  אכן עצוב מה שקורה עם השניים האלה – מרחק עצום בין הציפיות לתוצאה הסופית (כן, כנראה שמכאן לא יתפתח שום דבר משמעותי בקריירות שלהם)
  לאב יכול להתנחם באליפות והוא גם הגיע עם ציפיות נמוכות יותר מגריפין שהתברר כפספוס טוטאלי. חבל.

 4. איזה פוסט כיפי מידן, תודה רבה!

  לגמרי היו ימים שהביטלס מייצגים מצוין.

  לגבי בלייק גריפין אכן זה נגמר אבל קווין לאב עוד יחזור יש לו תשוקה למשחק ואנחנו עוד נראה אותו מגיע רחוק כשחקן משמעותי לפחות עוד פעם אחת (יש לי תחושה שבטורונטו. לא בטוח שזה מבוסס על משהו).

 5. מצוין מידן. אני דווקא לא מספיד את מספרי 4 בכלל (שחקן עם קליעה יכול לשלוט בליגה) וגם לא את שני החברה האלה למרות שברור ששיאם מאחוריהם. אנתוני דיוויס הוא לא מס'4?
  אוקיי, גריפין נפצע כרוני ואם הפציעה רצינית יכול להיות שהוא גמור. אבל לא, לא מבוגר ועדיין יכול לתרום. הוא יכול לתרום בקונטנדרית כשצקן עם המון ניסיון והוא יכול גם לתרום בבניה מחדש.
  הבעיה העיקרית שלו היא כמובן החוזה המנופח . . .

  1. בעוד שנה וחצי נגמר לו החוזה
   אלא אם יסכים למינימום בקונטנדרית (הקליקפס ?) קשה לי לראות את גריפין מביא ערך מוסף, בטח לא כשחקן מוביל

 6. מעולה מידן.אני גם הייתי על העגלה של גריפין ומאוד אהבתי אותו.
  נראה לי באמת שניב עלה על משהו,ביחוד עכשיו שהסנטרים חזרו לאופנה

 7. אחלה פוסט !
  גריפין – הבטחה שלא מומשה (מפלצת של היילייטס, אבל יותר מידי פציעות)

  1. הוא לא רק הייליטס
   יכולת מסירה טובה וריבאונדר לא רע
   פיתח גם קליעה לא רעה
   עכשיו הוא נראה כמו שחקן בנפילה חופשית שאין לו מה למכור

 8. נהדר מידר אהבתי… מסכים לגמרי לגבי גריפין זה באמת נראה כמו משהו שקרוב לסוף הקריירה. וגם לגבי הקליפרס ההם. זו היתה פשוט קבוצה מעולה עם כדורסל מדהים וההחנקות שלהם בסוף המשחק בפליאוף שהביאה לתדמית דל לוזרים ופירוק הקבוצה זה אחד הפספוסים הגדולים של העשןר הזה. קבוצה שהיתה יכולה לדבר שנים.

 9. טור אדיר מידן, כן ירבו.
  נראה לי שהמסקנה מהטור היא רקוויאם ל-4.
  אחרי שנראה שהסנטרים יצאו מהתמונה ב nba לכמה שנים נראה שהפעם העמדה הגוססת היא עמדה 4 ושחקנים כלאב וגריפין שהיו הפנים שלה הופכים נטל על הקבוצות שלהם.

  1. יש בזה משהו
   רק לפני 6 שנים לאב וגריפין בגיל 25 ו 26 בהתאמה היו בפסגת הליגה מבחינת תפוקה ומספרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזדמנות להכיר

תגובות אחרונות

צור קשר

טוויטר

פייסבוק

הצטרפו לקבוצת הטלגרם