קדימון לגמרים: בוסטון סלטיקס v מיאמי היט + דאלאס מאבריקס v גולדן סטייט ווריורס

אחרי שנהננו מ-2 סדרות עם משחקי 7 שנגמרו בבלואאוט, נצעד לקראת סדרות שאין לנו מושג מה יקרה בהן. יש לנו אדם בכל פינה שיגן על קבוצתו בחירוף נפש

מזרח: בוסטון סלטיקס (1 במזרח) – מיאמי היט (2 במזרח)

בפינה הירוקה: בוסטון סלטיקס – דרור האס, הכדור הכתום

למה בוסטון? למה אני אוהד? בקצרה כי אחי אהד לייקרס, חבר טוב שלי אהד לייקרס ומישהו צריך לשחק את בוסטון במשחק מחשב לייקרס נגד סלטיקס, לא? אה רציתם למה בוסטון תנצח? בעיה כי לא ברור לי איך הגענו עד כאן, אבל כנראה כי הם משחקים קבוצתי וחכם. לראשונה מזה המון זמן יש רוטציה של 7-8 שכולם שומרים טוב. אין חורים. כשמילווקי חיפשו חור בהגנה הם הלכו על הורפורד. לא כי הוא חור, פשוט כי לעומת האלטרנטיבות כי הוא היה האופציה הכי טובה לתקוף. לבוסטון כשהיא שומרת על משמעת (נקודה בעייתית) יש התקפה מצויינת שיכולה להתיש את שחקני היריבה ולמצוא את החורים בהגנה. מספר שחקנים שיכולים לקלוע מבחוץ פלוס סמארט שקולע שלשה פעם ב וגורם להגנות לרוץ אליו על הפרימטר (גאון) ולמתוח את השמיכה עוד קצת יותר מדי. בוסטון מדיחה את 3 הקבוצות האחרונות שהדיחו אותה. (ובאותם שלבים!)

השמץ את היריב: בניגוד לבוסטון, מיאמי תלויה מדי בבאטלר. זה נחמד והכל ללקט כשרונות מהיקב ומן הגורן, אך כפי שראינו במשחק 4 נגד הסיקסרס – כשבאטלר מתעייף אין מי שיתעלה במאני טיים. בנוסף באטלר הוא לא יאניס. אמנם באטלר כן הספורסטאר הכי פחות מוערך בליגה לדעתי, אבל הוא עדיין לא 211 אתלטי עם מוטת ידיים מטורפת. הוא "רק" 2.03, וקל יותר לעצור אותו. חוץ מזה כשההתקפה שלך תלויה בכמה לבנבנים שזורקים מבחוץ…

הימור לסדרה: בוסטון (כמובן) ב-6, אבל זה לא נגמר עד שזה לא נגמר.

האם אפשר ללכת לצורף למדידות? זה לא נגמר עד שזה לא נגמר.

בפינה האדומה: מיאמי היט – מידן בורוכוב

למה מיאמי? מיאמי הפתיעה את כדור הארץ בבועה של 2020. בעונה שעברה, מיאמי חטפה ובענק ממילווקי. העונה, מיאמי עשתה את כל ההתאמות הנדרשות על מנת לשחזר את גמר 20. למרות שהקהל של מיאמי מנומנם, יש לה את יתרון הביתיות. הפלוסים של מיאמי בהגנה (לא שההגנה של בוסטון חלשה), הניסיון וג׳ימי פאקינג באטלר. למיאמי יש את הסגל הכי עמוק ממי שנותרה עד כה. לאורי, באטלר, אדביו שלישיה שיכולה לחסל את הטריו של בוסטון. ההתעקשות/ברירת המחדל של ספולסטרה לספק דקות לשחקנים אלמונים כמו מקס סטרוס, גייב וינסט וקיילב מרטין משתלמת לו ובענק.

טיילר הירו יכול לגמור משחקים ב 2-3 דקות שהוא חם. פי ג׳יי טאקר הוכיח כמה הוא היה חשוב לבאקס בעונה הקודמת. דאנקן רובינסון שכמעט ונמחק מהרוטציה עלול להפציע בסדרה ולשרוף טבעת או שתיים.
המשחק של מיאמי חסר פשרות, יש לה תמהיל אדיר של שחקנים מנוסים, כוכבים וקלעים.

השמץ את היריב: לא רואה איך בוסטון שמגיעה עם סגל של 7 שחקנים וחצי תשרוד מול הלחץ שמיאמי תפעיל עלייה. באטלר יכול לחסל את בראון או טייטום ואין לבוסטון מענה ראוי לאדביו. אין ביג מן דומיננטי בפלייאוף וטאקר את אדביו יחגגו מול הורפורד. בוסטון קבוצה עאלק 'קשוחה', אבל אם לאורי בריא, הוא ידאג לצנן אותה. יש הייפ מוגזם סביבה מיותר מידי אוהדים שלה, שחושבים שטייטום זה הלג׳נד לארי הבא (הוא לא). בוסטון זוכה לפמפום לא מוצדק.

הימור לסדרה: אחרי 4-1 על ההוקס חו 4-2 על פילי, מיאמי תנצח את הסדרה 4-3 כשבאטלר יזכה באם וי פי של הסדרה ותמשיך לסוויפ מול עלובת המערב.

האם אפשר ללכת לצורף למדידות? כבר אמרתי שגולדן סטייט אלופה, אז לא.

מערב: גולדן סטייט ווריורס (3 במערב) – דאלאס מאבריקס (4 במערב)

בפינה הכחולה: דאלאס מאבריקס – סער ברעם

למה דאלאס? אחרי שתי סדרות קשות עבור המאברניקס הצעירים, דאלאס הגיעה באמצעות ההגנה רחוק בפלייאוף. זוכרים שנתקעה, בשתי סדרות, מול הקליפרס? הם אגוז קשה לפיצוח ואולי המאצ'אפ המתאים לווריורס. ההגנה ברזל, הכוכב נוצץ, קיד מחזיק את הקבוצה היטב והם מציגים תשוקה אין סופית. לכל אחד יש תפקיד ברור ומה מצפים ממנו לבצע. כשיש לך אוסף של שחקנים מאוחדים ומרוכזים, תהיה במצב טוב. גם כשהכוכב פצוע.

השמץ את היריב גולדן סטייט נהנתה מ-2 יריבות: יריבה אחת שחסרה 2/3 הסקוררים העיקריים שלה, וקבוצה חסרת ניסיון שהראתה אופי בנפילת מתח רגעית. דאלאס יחפשו את החורים. בצד האימוני, ברור שלקיד יש אדג' עצום על סטיב קר ועל מייק בראון, בתשוקה וברמת הביצוע. בהנחה שאחד מהם יעמוד על הקווים, תצפו לסדרה עקובה מדם.

הימור מושכל לסדרה זו הסדרה שהכי קשה עבורי לצפות ולחזות. אני מאמין במאבריקס. חשבו שיוטה זו התקרה שלהם. אין תקרה לקבוצה הנוכחית, והאמונה תוביל אותם רחוק. הימרתי על המאבס ב-6 מול יוטה וניצחון ב-7 מול הסאנס, כי אני אוהד גזור. צדקתי. אלך עם המאבריקס, הפעם ב-6 משחקים. בתרחיש הנוכחי, יצטרכו לקחת לפחות משחק אחד בצ'ייס ארנה, שהוכח שהוא רחוק מלהיות אולם ביתי.

האם אפשר ללכת לצורף למדידות? יש להם עוד דרך. גם אם ינצחו את גולדן סטייט, מיאמי ובוסטון מחכות להן בגמר. עכשיו, עם בוסטון המאבס הצעירים בתיבול קיד מתמודדים נהדר. המאבריקס ברצף של 4 נצחונות על בוסטון, ואפילו גם מסלי ניצחון. יתרון מנטלי. מול מיאמי הסיפור אחר. מנוסה יותר, הייתה בגמר ב-2020 בהרכב דומה, והיא היריבה שדאלאס צריכה להעלות עוד הילוך בשביל לנצח.

בפינה הצהובה: גולדן סטייט ווריורס – מידן בורוכוב

למה הווריורס? גולדן סטייט ווריורס בדרך לעשות את הבלתי יאמן. היא נראיתה כמו רוקי בלבואה, על הרצפה בדרך לספירת 10 ואז קמה להלום באיוון דראגו הרשע הסובייטי. לגולדן סטייט יש את הטריו ההיסטורי של האחים + דריימונד האח הגדול. הם יכולים לעקוץ אותך כשגם וויגנס וג׳ורדן פול מסוגלים לעקוץ. אין להם ביג מן או סייז אבל יש להם לב ונשמה.

הנסיון שלהם צריך לשחק תפקיד מול דאלאס הצעירה הפוחזת. עם כל הכבוד לפיניקס ויוטה אלו לא באמת קבוצות פלייאוף, יותר כמו פרסומת לחיתולים. סטף, קליי יכולים לגמור כל משחק, לקארי יש חשבון פתוח לפרוע והוא אליפות + FMVP. הם צריכים להכות בלוקה ללא רחמים עם שמירות צמודות במיוחד של קליי, וויגינס ודריימונד. בניגוד לממפיס, כאן אין להם מקום לטעות כי יש לדאלאס את השחקן הטוב ביותר על הפרקט.

השמץ את היריב: דאלאס היא קבוצה רכה שסך חלקיה עולה על השלם, יש לה אוסף של שחקנים שהתחבר לכדי קבוצה. מהצד השני, הם הקבוצה הכי חלשה בהיסטוריה בגמר אזורי, וג׳ייסון קיד והנטס של 2003 נותנים פה פייט. אז אין לה סיכוי להוציא את סטיב קר משלוותו.

הימור מושכל לסדרה (ובמקרה הזה, גם להמשך): גולדן סטייט תנצח ב-5 משחקים ותמשיך לאליפות היסטורית במיאמי ביץ' בפלורידה על הראש של פט ריילי.

האם אפשר ללכת לצורף למדידות? בטוח שכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזדמנות להכיר

סיקור נעליים Nike G.T. Hustle 2

באפריל 2021, נייקי השיקה סדרת נעלי כדורסל חדשה מסקרנת במיוחד שזכתה לשם GT במשמעות של Greater Than series – הצהרת כוונות של נייקי שלמרות כל סדרות הנעליים הוותיקות של הכוכבים שלה, הסדרה הזו הולכת להתעלות על כולם.

קרא עוד »

צור קשר

טוויטר

פייסבוק

טלגרם