דני-מאניה: על דני אבדיה

דני אבדיה היה השם החם והלוהט של חודש יולי בעולם הכדורסל הישראלי. זה הגיוני בהתחשב בעומס החום הכבד ובהצלחה האדירה שלו לסחוב את הנבחרת לאליפות אירופה אנדר 20 בק טו בק באליפות שנערכה בישראל.
דני אבדיה

דני אבדיה זכה לראיונות במיטב עיתוני המדינה ולא במוסף הספורט דווקא.

ההייפ סביבו הוא מהעצומים שהיה סביב ספורטאי ישראלי(בן לאבא סרבי אם לדייק).

MVP מכהן של U20 ! – בטוח שווה בחירת לוטרי !! ( אמירה שיקרית במתקני תמי 4 במקום העבודה שלכם)

אבדיה ניפק אליפות אירופה לפנתיאון ולאחר שנבחר לחמישיית הטורניר הקודם הפעם הוא כבר נבחר ל MVP של הטורניר כשהוא מסיים טופ 5 בכל הקטגריות הסטטיסטיות החשובות. הזכיה של אבדייה בתואר האישי והקבוצתי הרימה את רף הציפיות שלו לדראפט 2020 לרמה מגוחכת. האם שמעתם על ? אנדרו אלביצי ?לאו ווסטרמן? אמדאו דלה וולה ? מארקו גודריץ' ? מארק גארסיה ? על יובל זוסמן שמעתם קרוב לוודאי( התקווה שלנו לסוף הסיבוב השני של דראפט 2019) מה משותף לכולם ? ניחשתם נכון מדובר ב MVP של טורניר ה U20 בעשור האחרון. למעשה הכוכב היחיד שיצא בעשור האחרון שנבחר ל MVP של הטורניר הוא מירוטיץ ( שנבחר 23* ) וגם הוא כבר באירופה.

להוציא ראדו נסטוריביץ ה MVP הראשון של ה U20 לא נבחר אף MVP בבחירה שהיא טופ 20 (נסטרוביץ נבחר 17) זה לא אומר כלום על הסיכי של אבדיה אבל זה צריך להכניס לפרופקציה ולהוריד קצת את האקסטזה למימדים שפויים.

בכלל חייבים לקחת את המוק דראפט בערבון מוגבל, עד לסוף יוני יזרמו עוד המון מים בדנובה ובירקון. תשאלו את בן מקלמור וונדל קרטר שהיו בחירה 1 ודאית במוק דראפט שנה לפני הדראפט. אפשר גם לחפש את ג'רמי טיילר שהגיע מהתיכון למכבי(חיפה) כשהוא מדורג 2 בחלק מהמוק דראפט ונבחר לבסוף באזור הבחירה ה 35.

מה המשמעות הכספית של מיקום הבחירה של דני אבדיה?

על פניו נראה שכל בחירת סיבוב ראשון מכובדת. כיום אתרי המוק דראפט השונים ממקמים את אבדיה בין המקומות 6 ל 8 ל 26 (אתר שעדכן תחזית ביוני) שחקן שנבחר ראשון בדראפט מקבל שנתיים מובטחות בחוזה ושנתיים כאופציה. החוזים החדשים בליגה הקפיצו לא רק את שכר הסטאר גם השכר של הרוקיס עלה ועלה בגדול. אם אבדיה יבחר 5 הוא ירוויח לא פחות 11.7 מיליון דולר בשנתיים הראשון ועוד 6.3 כאופציה לעונה השלישית. מדובר בהמון כסף לילד שלא ימלאו לו 20 בתחילת החוזה. השכר של הנבחרים בדראפט יורד בהתאם לגובה הבחירה. אם יקרה אסון לאומי ואבדיה יבחר 12 לא עלינו השכר המובטח שלו בשנתיים הראשנות ירד ל 7 מיליון בערך בחירה 23 והוא קצת פחות מ 4.2 מיליון מובטחים. מדובר בהמון כסף ולכן למיקום שלו תהיה השפעה אדירה על מעמדו. קבוצות נוטות לתת לשחקנים שנבחרו טופ 10 את הבמה אבל הן מאבדות את הסבלנות לאחר שנתיים (ראה מקרה דראגן "נבחרתי 4" בנדר)

כמה תשפיע העונה הבאה על הסיכויים של דני להבחר גבוה ?

זאת סוגייה מאוד מורכבת, כרגע המומטום של אבדיה חיובי מאוד וכל GM לא ירצה לפספס את הלוקה דונציץ הבא.

בעוד דונציץ היה MVP יורוליג ואלוף אירופה טרי עם סלובניה ערב הגעתו לדראפט, אבדיה הוכיח שהוא כריש גדול בבריכה קטנה. הוא פנטסטי לגילו ואפילו עם שנתונים מבוגרים ממנו ב 2-3 שנים (משמעותי מאוד בגילאי נוער תחשבו על ילד בכיתה י' שמשחק מול ילד בי"ב).

ההתנהלות של מכבי תל אביב עם אבדיה קצת מקוממת אותי. למה דראגן בנדר קיבל במה במכבי בניגוד לרצון המאמן? (גודס רצה להביר זר מוכח ולא ילד בן 18) הפתרונים לניקולה ווציץ.

אם אני הייתי ספרפולוס הייתי נותן לאבדיה לפחות 25 דקות למשחק בליגה גם במחיר של הפסד. מול מפלצות היורליג הייתי נזהר אבל כשהעונה תגמר במחזור 27 (למרות הסיכוי התיאוריטי לעשות טופ 8) הייתי נותן לו כמה שיותר דקות.

למכבי יש אינטרס שאבדיה יבחר בדראפט כי יצא לה מזה כמה לירות. היא גם בסוג של מלכוד: מה הטעם להשקיע בשחקן שעשוי לעזוב?

בסופו של יום, אם אבדיה ישחק או לא זה לא ישפיע באופן קיצוני על הסיכוי שלו להבחר בסיבוב הראשון. אם הוא יהיה חלש מידיי ביורוליג, אני מניח שלא מעט GM בליגה יהיו עם חששות/ספקות לגביו, אותו חשש יעבוד גם לזכותו בגלל שאף GM לא ירצה לפספס את הדונציץ הבא.

ככל שהמניה של לוקה תעלה זה יעזור לאבדיה (תשאלו את בנדר ומארקונן שהיו נבחרים נמוך יותר ללא ההצלחה של פורזינגיס).

הגיע הזמן לדבר כדורסל –

אבדיה שחקן מדהים וזה נו בריינר. מה שאני הכי אהבתי אצלו זה את יכולת המסירה וכמה בלוקים מאוד יפים שהוא סיפק.

אני חושב שבנחרת העתודה אבדיה לא הביא את המקסימום יכולת שלו עד כמה שזה ישמע מוזר.

היה מעניין לראות אותו משחק לצד גבוה דומיננטי (יאללה בלאק, קדימה אות'לו) בעמדה 4.

בשביל לשחק 3 הוא חייב לשפר את יכולת הקליעה שהייתה קצת בינונית באליפות (פול אפ ג'אמפרים שלא נכנסו, קצת זיוף בקאץ אנד שוט וחוסר יציבות מהקו).

היכולת שלו להוביל כדור עם קצת סימני שאלה והיו לו מובים שהזכירו לי את דיון בודירוגה הגדול.יהיה מענין לראות איך הוא ישחק לצד גארד נוסף כאוף גארד הוא יכול להיות ממש מעולה.

זמן NBA

כשאבדיה יבחר בדראפט לקבוצה ולסיטאוציה שהוא יבחר תהיה משמעות מכרעת על ההתפחות שלו בליגה.

לכספי זה עבד מעולה עם מאמנים כמו ווסטפול וג'ורג' קארל שהאמינו בו ופחות עבד בערך בכל קבוצה אחרת. כספי הוא גבוה שהביא קליעה מבחוץ וזה היה קצת ואן טריק פוני.

הוא לא שיפר את יכולת הפוסט אפ הכדרור או המסירה וזה היה לו לרועץ. שלא תבינו לא נכון 10 עונות ב NBA ו-588 משחקים זה מעל לממוצע לשחקן בליגה בטח ובטח לבחירה 23. אבדיה מאוד מגוון יכולת הריבאונד ובעיקר המסירה.

אני חושב שהטווח שלו הוא בחירה 8-12 (אלא אם יספק עונת יורליג עם ניצוצות ודוגמאות שהוא יכול לשחק גם ברמה של הגדולים). זה יביא אותו לקבוצה כמו סקרמנטו (דיבאץ הסרבי לא יהסס) או ניו אורלינס שלדעתי מתאימות לו כמו כפפה.

אם דאלאס תהיה באזור החיוג ואבדיה יהיה פנוי לדעתי קיובן לא יהסס בכלל ליצור את הניו ונילה טרילה לצד פורזינגיס ולוקה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב reddit
שיתוף ב whatsapp

16 תגובות

 1. בגיל 18 אתה לא יכול להיות יותר מפרוספקט. אף פעם כמעט אי אפשר לדעת מה יצא משחקן ומסכים עם ההערות.

  1. הכל נכון, בחלק של המחמאות, אבל הוא יצטרך להוכיח שהוא מסוגל גם לא מול ילדים. היורוליג זה כבר מבוגרים קשוחים, שחלקם מחבבים בשר אדם.

 2. מצוין מידן תודה .באופן מוזר בשום מקום לא מתייחסים להיבט של האופי רק לנתונים פיזיים ואחוזי קליעה כאילו שמדובר במכונה. מה שמפריד את אבאדיה מכל האחרים זה שלא היה פשוט לקחת את הגביע הזה . היה טונות של לחץ גם בגלל הזכיה הקודמת וגם בגלל שהאליפות התקיימה בארץ כמויות קהל אדירות וחלק גדול מהמשחקים הנבחרת התחילה עם פיק ברכיים ולכן היו צריכים לרדוף כדי לנצח. שורה תחתונה הילד עמד בכל הלחצים האלה זה מראה הרבה וזה לא פחות חשוב בעייני ואולי יותר מהנתוני כדורסל שלו.מסכים שהאיזור שלו הוא בחירות 8-12 אולי קצת יותר.

  1. עמד בלחצים ונתן משחקים סולידיים וטובים, היה העוגן של הנבחרת. מצד שני, בשום אופן לא "שלט" במשחק ע"י קליעה, רק עם ראיית המשחק שלו ועם משחק ההגנה. לא הרגשתי שיש לו יתרון ברור על האחרים, לא הביאו אליו הרבה דאבל טים, ולכן, למרות האופי והאינטליגנציה, הוא נשאר פרוספקט, ולא מעבר.

 3. רצחת אותי עם ונילה טרילה. לדעתי זה כמעט לא משנה כמה דקות אבדיה ישחק השנה כי מילת הקסם אצל האמריקאים היא אפסייד. הפוטנציאל שלו באמת אדיר ולכן אני אופתע אם הוא לא יבחר בטופ 15 בלי קשר מה הוא יעשה העונה. זה שמכבי חייבים לתת לו 25 דקות בליגה זה מאסט בכל מקרה

 4. היתרונות של אבדייה אלו דברים שאי אפשר ללמד כמו שכל ותחושה למשחק. יש לו חוצפה חיובית שזה תמיד טוב.
  החסרונות של פיזיות ואתלטיות אפשר לפתור בחדרי המשקולות האמריקאיים. אבדייה, לדעתי כרגע, לא כל כך מסוגל להתמודד מול אתלטיות וזריזות שהוא יפגוש ב-NBA. אבל אלו דברים שהוא יכול לשפר ועם הגובה שלו הוא יכול להיות גארד גבוה שמחפה על הדברים האלה עם קליעה טובה וחוכמת משחק.

  1. הקליעה שלו חייבת להשתפר ומהר אם הוא רוצה לשחק כגארד ב NBA
   השחרור כדור שלו קצת איטי
   הוא משחק מצויין ואחד שמשקיע אני מניח שזה בר שיפור

 5. אבדיה מנהיג מהזן הטוב, כלומר טובת הקבוצה. מאמין שיקבל דקות כי הוא טוב.

 6. אבדיה בעיניי כבר עכשיו שווה 10-15 דק' יורוליג שלא לדבר על 25 דק' בליגה המקומית, הבעיה שבמכבי כל הפסד בכל מסגרת היא היסטריה, אין להם אינטרס יותר מדי לדאוג להשבחתו אז ביורוליג לא יקרה וחבל…

 7. אני לא בטוח מה האינטרס של מכבי ״בלהשביח״ אותו, הרי לא יצא לה שום דבר ממנו והסיכון הוא להפסיד משחקים ביורוליג, דבר שמכבי ההיסטרית לא אוהבת לעשות.
  אבדיה הוא שחקן מעניין מאוד. טוב בהכל ולא מצוין בשום דבר. הוא קצת איטי לנבא ולא קולע מי יודע מה. הוא יצטרך לשפר בכל דבר קצת ואז הוא יהיה נפלא. הוא גם צריך ללמוד להכניס לגבוה בפוסט, דבר שלא ראיתי ממנו מספיק.
  אבל התמונה הכללית היא מצוינת וכבן אדם חרוץ ושאפתן יש לו עתיד יפה מאוד.

  1. לכספי היה חוזה שייתן לו טופ 8 בדקות מבין השחקנים
   האינטרס של מכבי לנצח
   אבדיה ווינר
   מ.ש.ל

 8. מעולה מידן תודה.
  מכבי פשוט שיגעו אותי שנה שעברה שלא נתנו לו את הבמה. מצד שני אם הוא עדיין לא מוכן לשחק מול מקצוענים ברמות הגבוהות אז הרבה דקות שבהן ייראה גרוע גם יכול לפגוע במניה שלו.
  אולי דווקא מבחינתו עדיף לשחק מעט ואז להפציץ מול בני גילו או בטורנירים לפני הדראפט. לשמור על המסתורין

 9. Very interesting player.
  Only question mark if he can shoot consistently and switch on guards on a high level.
  I believe in him. Looks like a hard working driven kid with plenty of bbIQ

 10. יאלה שיגדל זקן כמו הארדן ויקבל את הכינוי "הרב אבדיה"
  הרגת אותי עם הניו ונילה טרילה. פרייסלס
  🙂

 11. המשפט האחרון עם דאלאס הרג אותי😂 פוסט מעולה. אני חושב שאף אחד כבר לא חושב שהוא יהיה דונצ׳יץ אבל הוא בהחלט יכול להיות בוגדנוביץ מסקרמנטו והלוואי וזה באמת יהיה המצב. האחוזים שלו לא היו טובים אבל אני מאמין שעם עבודה נכונה והעובדה שהמשחק בארהב מרווח בהרבה, הוא יקלע באחוזים גבוהים יותר. העונשין שו בעיה כרונית של השחקן הישראלי, לא זוכר שחקן עם אחוזים גבוהים לאורך שנים.

  לדעתי המיקום הריאלי שלו הוא באמת בין 8-12 אבל הוא יבחרו בטופ 6 בגלל הפחד לאבד את דונצ׳יץ הבא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזדמנות להכיר

תגובות אחרונות

צור קשר

טוויטר

פייסבוק

הצטרפו לקבוצת הטלגרם