הלייקרס נגד ההיט – פריוויו סדרה!

הלילה ב-4:00 לפנות בוקר גיים 1 של סדרת הגמר (לוח משחקים מלא בהמשך). לברון ג׳יימס מול האקסית, פט ריילי האיש שלקח אליפות מהלייקרס כשחקן במדי הניקס, לקח אליפות כעוזר ואבי השואו-טיים של שנות ה 80 חוזר לעיר

הלייקרס חוזרת למעמד הגמר לראשונה מאז 2010, אז היא זכתה באליפות ה-16 בתודלותייה. מיאמי ויודוניס האסלם חוזרים לגמר לראשונה מאז 2014, אז הפסידה 4-1 לספרס. למיאמי זאת תהיה הופעה שישית בגמר מול הופעה מספר 32 של אגמי אל איי.

מאזן עונתי

סוויפ עונתי של 0-2 ללייקרס בשני המשחקים שנערכו בכלל ב-2019. הלייקרס ניצחה 80-95 במשחק שנערך באל איי (26 לדיוויס, 25 ללברון). ב-13 בדצמבר הלייקרס ניצחה 113-110 את הגומלין במיאמי. 
הלייקרס סיימה ראשונה במערב (19-52), מקום 11 בנקודות (113.4) למשחק ומקום 11 באופנסיב רייטינג. מקום 4 בספיגה (107.6 למשחק) ומקום 3 בדיפנסיב רייטינג. במה הפיינליסטית המערבית הכי טובה העונה?  הלייקרס מקום 1 בליגה באחוזים מהשדה עם 48%, ובחסימות מככבים גם כן עם 6.6 למשחק. 

מיאמי סיימה 5 במזרח (29-44). מקום 15 בנקודות למשחק (112), ומקום 7 באופנסיב רייטינג. מקום 12 (109.1) בספיגה למשחק ו-11 בדיפנסיב רייטינג. במה מיאמי הכי טובים? 37.9 אחוז מחוץ לקשת, מקום 2 בליגה.

הדרך לגמר

הלייקרס פתחו את הפלייאוף עם הפסד לבלייזרס מה שנראה כהמשך ישיר ליכולת הרעה שלהם בבועה. הם הגיבו ב 4 ניצחונת רצופיםץ(מיד לאחר שברקלי טען שפורטלנד תנצח בסוויפ)יוסטון הגיעה עייפה למשחק ה 1 לאחר סדרה של 7 משחקים מול OKC ויצאה מנצחת. לברון שרגיל לנצח סדרות בפיגור 0-1 (מאזן 7-13 לעומת ממוצע ליגה של 78.5% להפסיד בסדרה בפיגור של 0-1). הלייקרס התעשתה במהירות, קיבלה את רונדו ושוב ניצחה 1-4הכל היה מוכן לגמר הקלאסי מול הקליפרס, הצחקתם את דוק ריברס. הקליפרס שוב שמטה יתרון 3-1 והשלימה 50 שנות מועדון ללא ההפעלה לגמר ליגה. דנבר מנגד לא היוותה מיכשול עיקרי והלייקרס שוב ניצחה 1-4.

בצד המזרחי, מיאמי פתחה בסוויפ אגרסיבי מול אינדיאנה בסיבוב הראשון. בסיבוב השני היא הדיחה את מילווקי וה-MVP (המכהן, הזוכה והיוצא) בקלות יחסית 4-1. גמר המזרח הסתיים 2-4 מול בוסטון. מיאמי הפכה לקבוצה ה-4 בתולדות הליגה שהגיעה לגמר ממקום 5 ומטה (יוסטון 81, יוסטון 95, הניקס 99). היא שיחקה בצורה מגובשת ולא הותירה ספק שהיא הקבוצה הטובה במזרח.

בקצרה על הלייקרס

לברון הגיע לקבוצה בעונה הקודמת והיה לכוכב הגדול הראשון שהגיע לקבוצה בעידן פוסט-בריאנט. לברון לא התחבר כל כך לדור הצעיר של אל איי, ומג'יק כמעט ושלח את כל הקבוצה תמורת דיוויס. בסופו של דבר הטרייד קרה רק בקיץ והלייקרס המתינה לקוואי שהבריז בסוף. כבר לא נותרו הרבה שחקנים חופשיים, והלייקרס אספו מכל הבא ליד. היו לא מעט סימני שאלה בתחילת העונה בנושא תפקוד הלייקרס, והיא ענתה על כולן עם עונה רגילה מצויינת והבטיחה חזרה לפלייאוף לראשונה מ-2013. לברון מצא עצמו כמוסר הטוב בליגה בעונתו ה-17 ולא הראה סממנים של עייפות, דיוויס השתלב נהדר והצוות המסייע והמוטל בספק סיפק את הסחורה. 

בקצרה על מיאמי

כמו הלייקרס, פספסה את הפלייאוף בעונה הקודמת. בקיץ היא היא החתימה את ג'ימי באטלר שבחר בשמש של מיאמי, אחריי שלא מצא חיבור טוב במינסוטה ובפילדלפיה. מיאמי התחדשה ברוקים נאן והירו (בחירה 13) ועם אדביו ודראגיץ' היא קיבלה קבוצה אנרגטית. במהלך העונה היא החתימה את איגואדלה (שלא כל כך שיתף פעולה בממפיס) ואת קראודר שהתברר כבינגו רציני.

על המאץ' אפ

הלייקרס היא הקבוצה של דיוויס ושל לברון. בצד השני, למרות שבאטלר הוא המגה סטאר ואדביו הוא הפיוצ'ר סטאר, דראגיץ' מספק פלייאוף לא פחות מחלומי. החמישייה של מיאמי כוללת את דראגיץ', אדביו, רובינסון, באטלר וקראודר. בגמר המזרח, הירו ואיגואדלה היו השחקנים המרכזיים מהספסל. עוד שאלה שעלתה היא האם ספלוסטרה ישתמש באוליניק, שלמרות שם פרטי של גברת הוכיח בעבר את קשיחותו. דרק ג'ונס, נאן (דעך בפלייאוף), וסלמון היל יכולים לעזור 'פה ושם' ואולי נראה הפשרה מהפריזר של מאיירס לאונרד. 

הלייקרס שיחקה עם הווארד/מגי, דיוויס, לברון, KCP ודני גרין. הספסל המושמץ שלה כולל את רונדו, קוזמה (שווה את כל ההשמצות שבעולם), קארוסו ומרקיף מוריס, שמסוגל לתת דקות טובות. ספולסטרה סיפק תצוגת אימון נהדרת וגילה המון יצירתיות. הוא צריך לגרום לווגל לחשוב הרבה. ספולסטרה ינסה לעצור את הגבוהים של הלייקרס (שמאפשרת ליריבות 37 ריבאונדים לערב בפלייאוף, הכי מעט) נראה שאדביו צריך להצר את צעדיו של דיוויס בעוד באטלר ואיגי (בגמר שישי רצוף) ינסו להצר את צעדיו של לברון. 

ווגל לא מקבל מספיק קרדיט, אבל הוא הגיב טוב מול יוסטון כשאפסן את הגבוהים שלו ועשה שימוש נרחב יותר במוריס. ווגל הוכיח השנה המון אופי גם בעונה הרגילה וגם בפלייאוף. למיאמי חסר סייז, והלייקרס מגיעה כפייבוריטית ברורה לסדרה שלא בצדק. מיאמי הסירה כל ספק שהיא ראויה ומסוגלת לנצח כל יריב באשר הוא. 

לברון מגיע לסדרה כשהוא יודע שזה אולי הסיכוי הכי גדול שלו לזכות באליפות מס' 4. הוא תמיד נמצא באזור חיוג של הגדול בכל הזמנים והפסד בגמר נוסף ירים את אלו שרואים בכך כחילול הקודש. דיוויס צריך להפגין עליונות בסדרה הזו ולתת יותר אגרסיביות. מול דנבר הוא שיחק בעיקר עם הפנים לסל ובמחצית הראשונה של משחיקם 3-4-5 הוריד 0 ריבאונדים! 

מיאמי צריכה ללחוץ את לברון. עבור הלייקרס יש המון שחקנים עם ניסון במעמד(רונדו, הווארד, מגי, גרין ואפילו JR סמית' רחמנא ליצלן) היו במעמד הגמר. הלייקרס חייבת לקבל 55 נקודות לערב מהביג 2 וכמות שווה משאר הקבוצה. מיאמי יכולה לקבל בערב נתון הצגת שלשות (דנבר נכשלה בכך מול הלייקרס וזה עלה לה בסדרה). יכולה להתפתח סדרה מרתקת דו קרב מרתק בין סגנונות. המפתח של מיאמי לנצח יהיה בנטרול של דיוויס ולברון ולקבל תפוקה מירבית מבאטלר כשדדדדדראגיץ' והגארדים שלה יכולים לעשות נזק משמעותי. אדביו צריך להיות האקס פקטור של ההיט.

תחזית: הלייקרס צריכה לקחת את זה ב-6 משחקים. אני לא רואה את לברון מוותר על ההזדמנות לקחת אליפות בגילו. הלייקרס תקבל בכל ערב תפוקה משמעותית משחקן אחד (רונדו, הווארד, קוזמה, גרין). מיאמי תיתן קרב אדיר שיעזור לה לבנות קונטנדרית להמון שנים קדימה. דיוויס יהיה ה-MVP של הסדרה.

משחקי הגמר (שעון חוף מזרחי, תוסיפו 7 שעות) NBA Finals Schedule

 • Game 1, Sept. 30: Heat at Lakers | 9 p.m. ET
 • Game 2, Oct. 2: Heat at Lakers | 9 p.m. ET
 • Game 3, Oct. 4: Lakers at Heat | 7:30 p.m. ET
 • Game 4, Oct. 6: Lakers at Heat | 9 p.m. ET
 • Game 5, Oct. 9 (if necessary): Heat at Lakers | 9 p.m. ET
 • Game 6, Oct. 11 (if necessary): Lakers at Heat | 7:30 p.m. ET
 • Game 7, Oct. 13 (if necessary): Heat at Lakers | 9 p.m. ET

9 תגובות

 1. ראיתי כמה תגובות לגביי פוסט-אפ
  האתר ממשיך להיות פעיל
  אנחנו פעילים בעיקר בדף הפייסבוק שלנו – post-up
  הקלטנו שם פודקאסט לתפארת עם תומש האגדי,דרור האס מהכדור הכתום ואור עמית
  אני אשמח מאוד לקבל תגובות/ביקורות
  https://www.facebook.com/postupil/videos/2820211681412506/?vh=e&extid=kC7ScnAvXWML3WOE&d=n

 2. תודה מידן, אחלה פריוויו לסדרה שצפויה להיות טובה מאוד, לא נראה לי שה 4-1 של המערב יחזור כאן.
  מיאמי תגיע ללא רגישי נחיתות, זו קבוצה עמוקה ואתלטית עם הרבה חואבוס.
  לברון יצטרך להזיע כדי לקחת את האליפות הרביעית שלו, אבל בסוף הוא יצליח. לשונאיו זה לא משנה כי הם תמיד משנמכים את היריבות ומאשימים את השיפוט

 3. יופי של פריוויו מידן.
  מיאמי חייבים לבוא סופר אגרסיביים ואולי לחשוב על לחזור להרכב חמישיה הגבוהה שעבד להם במהלך העונה עם מיילס לנארד בסנטר ובאם אדאבאיו כקפיץ עזרה.
  מאחל לסדרה מותחת, קצת אכזב אותי הקלות שבה הלייקרס עברו את המערב. חשבתי שיזיעו יותר.

 4. אכבר פריוויו מידן! לא יכול לחכות שיתחיל כבר!
  אדביו נראה לי כבר יותר מאקס פקטור – הוא פאקינג פקטור 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזדמנות להכיר

סיקור נעליים Nike G.T. Hustle 2

באפריל 2021, נייקי השיקה סדרת נעלי כדורסל חדשה מסקרנת במיוחד שזכתה לשם GT במשמעות של Greater Than series – הצהרת כוונות של נייקי שלמרות כל סדרות הנעליים הוותיקות של הכוכבים שלה, הסדרה הזו הולכת להתעלות על כולם.

קרא עוד »

צור קשר

טוויטר

פייסבוק

טלגרם