פרויקט הקיץ של פוסט-אפ – למה לי פוליטיקה עכשיו (1) – פריוויו ליכוד

למען האמת זה השלב הזה של העונה שהכדורסל על מיי מנוחות, אז יהיה מי שיגיד שאליפות העולם בכדורסל מעבר לפינה וזה זמן נהדר להינות מהחופש הגדול אבל אנחנו פה בשביל לכתוב.

אז רגע לפני שנספק פריוויים מקיפים ל-30 קבוצות הליגה צוות פוסטאפ יגיש לכם פריוויו למפלגות שרצות (שוב) לכנסת. אז רגע לפני שאתה משלשלים באמצע הכיתה ותקועים עם חתיכת נייר אחד בלבד ביד. נגיש לכם סדרה של פריווים ונתחיל איך לא ממפלגת השלטון – הליכוד.

הליכוד – מפלגת הליכוד החלה את דרכה בשנת 1973 לקראת הבחירות לכנסת ה-8 באיחוד שכלל את חירות, המפלגה הליברלית, המרכז החופשי, הרשימה הממלכתית ואת תנועת העבודה למען ארץ ישראל השלמה. הליכוד ניצח את בחירות 77 (AKA המ-ה-פ-ך) לאחר הפסד בבחירות 92 חזרה הירואית בבחירות 96. הפסד ב-99 וחזרה מהירה ב-2001. ב-2005 הוקו שוק על ירך ומאז 2009 ביבי האיש והמפלגה בשלטון.

סימון פתק המפלגה בקלפי – מחל.

כינוי הרשימה: הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה.

מאזן בבחירות הקודמות – 35 מנדטים שיא כל הזמנים למפלגה בעידן שבו נתניהו עומד בראשה. ניצחון שנראה כאחד שיסדר עוד 4 שנות שלטון עד שהגיע ליברמן השמאלני עם תוכנית פראית ללכת לבחירות 2019 מועד ב'.

הפנים החדשות/ישנות בכנסת 21

ראש עיריית ירושלים לשעבר ניר ברקת, אופיר כץ, אתי עטיה, קרן ברק, שלמה קרעי, מיכל שיר, קטי שטרית, פטין מולא, מאי גולן, ראש המל"ל לשעבר עוזי דיין, אריאל קלנר וגדעון סער שחזר לאחר הפסקה ארוכה.

חמישייה – ביבי ועוד 4

ספסל (הנאשמים) – כמו בחמישייה גם כאן ניתן למצוא את ביבי. הוא לא רק ה-MVP של המפלגה הוא גם השחקן השישי, כשבאמתחתו כמות תיקים שלא הייתה מביישת סניף של אופיס דיפו או סניף של לואי ויטון בפריז. בנוסף ולכאורה חיים כץ ודוד ביטן מחזקים את ספסל הנאשמים.

מה עשיתם באביב האחרון ?

הליכוד משופעים בסופר ובמגה סטארים (ביבי). חיזקו את הקבוצה בחבר החדש-ישן כחלון, כי אם לא איחוד עם כחול לבן אז שיהיה כחלון לבן לכל דורש. היו ניסיונות כושלים לצרף למפלגה את איילת שקד, שלא עברה את מחלקת משאבי האנוש של המפלגה, כשנפלה בראיון הפסיכולוגי אצל פסיכולוגית הארגון שרה. (על איילת בפוסטים הבאים בסדרה)

המפלגה נלחמת בכל כוחה על הקול הסובייטי. כאשר על הפרק: קבוצות בת עם חווה לגידול סגני שרים וג'וברים. אם אתה לא שם – אתה במחנה השמאל.

40 חברי המפלגה חתמו על מסמך נאמנות למלך שלא יהיו טעויות.

המוטו של המפלגה – או אנחנו או אנחנו כלומר ביבי או זיבי, אין ביבי וי טראסט, מנהיג חזק הוא מנהיג נרדף, התקשורת שמאלנית. אחי גם אני מזרחי ! מפא"י דפק את סבא – רק ליכוד יא באבא !

שרה שרה שיר שמח -הוא אה מי זה בא ראש הממשלה הבא ! MA BA יאללה כפיים ! מנדלביט הוא סתם דביל ! יאללה יאיר בטוויטר להטריל !

שיר שיכול היות המנון המפלגה לבחירות 22

תחזית לבחירות –

ביבי הוא קוסם בלתי נדלה שלא מתרגש מסקרים או מסוקרים. על אף ירידה לאזור ה-30 מנדט ע"י משתתפי סקרים ששמו להם למטרה להטריל את מינה צמח, ביבי כמגה סטאר ישלוף ברגע האמת את הבולבול של גנץ מהכובע בצומת הכפר הירוק. זה עבד לו נהדר כשמאות ליכודניקים נהרו לקלפיות עם פתק של מחל ביד אחת ושיפוד שישליק פרגית ביד השניה לנטרל את הנהירה בקלפי של ג'סר-א-זרקא. לאור כל הסכנות למוטט את שלטון החוק ואת השלטון בכלל, ייעשה מאמץ כביר להחזיר כל ליכודניק וליכדוניק הביתה על חשבון האיחודים בימין ובשמאל. למרות שמפלגה צרה היא צרה צרורה, הניסיון הראשוני יהיה להקים מפלגה עם השותפים הטבעיים סמוטריץ', ליצמן ודרעי. התחרות נראית כלא קיימת כלל, והניצחון מונח בכיס. כש-61 לגוש הוא מילת המפתח (ליברמן מפגין חיתוך חזק משאלה ולא אחד שאפשר לשבת איתו בלי שיתן חיבוק דוב).

תחזית אופטימית – ביבי חושף מזימה של ערוץ 12, והעמוד של עומרי חיון לפייק ניוז. ראיות נגד אפשטיין ז"ל ואהוד ברק נערמות כמו עמודים בפוסי-קט המתחדש. יאיר לפיד ממשיך לפרסם פוסטים וציוצים מביכים, בוגי ממשיך להרדים בחוגי בית. גבי אשכנזי מאבד את העשתונות, ומשחרר צרור בחתונה צ'רקסית ופוצע 8 מועמדים מהרשימה המאוחדת. צילומים מפוברקים של עולי רגל במכה עם פתקים של כחלון לבן גורמים לאלפי ליכודניקים לחזור הביתה, לשים שוב מחל בקלפי, לאחר שעבדו שוב על קמיל שפגע פוקס בסקר של בחירות 21.

מסיבות הניצחון של כחול לבן מתחלפות בנאום ניצחון של ביבי שהרים את הליכוד ל-42 מנדטים. כחלון, כיאה למעמדו כחבר חדש במפלגה, נשאר בגני התערוכה לנקות את הבאלגן עד אור הבוקר.

תחזית פסימית – הליכוד זוכה ב-28 מנדטים למרות האיחוד עם כחלון והיא המפלגה ה-2 בגודלה. סמוטריץ' מושך שמאלה יחד עם שקד וליברמן ונוצר גוש חוסם בתרגיל אותו כינה ביבי – הגוש המסריח. גנץ, לפיד, ליברמן ושקד מקימים ממשלת אחדות ברוטציה שבה ראש הממשלה עושה שבוע-שבוע-שבוע-שבוע.

ביבי יוצא זכאי לאחר משפט שנערך 11 שנה וחוזר לבחירות 2030 לקחת את השלטון עד חגיגות ה-100 למדינת ישראל באביב 2048.

19 תגובות

 1. Like
  אני שנים מצביע ליכוד. זאת אומרת, אני לא בארץ להצביע, אז משהו מהחברים דואג להצביע בשמי בשבילם….

 2. מעולה מידן. חבל רק שזה לא מופיע בתפוצה רחבה אצל הדוק כדי שיותר אנשים יקראו את זה. אני למשל הגעתי הנה רק בזכות הפוסט בפייסבוק של רדו הספרסי

  1. תודה גל
   עושים את המקסימום
   אני לא מתכוון לפרסם את הפוסטים שלי בהופס

 3. מעולה מידן. מסכים עם ניב שכתב למעלה שבבחירות הללו אם ביבי מנצח הוא לוקח את הכדור אתו ומפוצץ את המשחק (דמוקרטיה) … תמיד אומרים שבחירות הם גורליות אבל במקרה הזה הן באמת מרגישות על גורלו של אדם אחד שמוכן לשים עבורו את כל גורל המדינה על השולחן "ואחרי המבול" מבחינתו.

 4. כתוב סבבה ומלא הומור על נושא שקשה לצחוק עליו כולם פה מוכנים לטרוף אחד את השני על הפוליטיקה העולם נהיה בוטה. .. וואלה קשה לדעת מה יקרה הפעם נחיה ונראה ??

 5. מעולה! משעשע ומקורי. אצלי בכל התרחישים הוא לוקח. השאלה מה יקרה יום אחרי זה..

 6. לא מתחבר לפוליטיקה בארץ אבל אהבתי את הרעיון וכמובן את הכתיבה

 7. משעשע ביותר
  טכנית אני לא יודע אם הליכוד עדיין יכולים להחשב כמפלגה עקב כך שאין להם מצע ב 2-3 בחירות האחרונות. הם עובדים בשיטת יאללה בלאגאן שפותחה ע"י האב הרוחני מנחם בגין. סליחה דון נלסון
  חייב לציין שחיכיתי להשוואה ללברון… שלא הגיעה
  אז הנה היא הגיעה עכשיו !!!
  🙂

 8. הרעיון של פריוויו למפלגות גאוני, וגם הביצוע נהדר. תודה.
  מצד שני קוראים על ספורט כי הפוליטיקה מבאסת, אני לא בטוח שכדאי שגם לפה תיכנס פוליטיקה.

  1. נראה לי שגם הפוליטיקה הפכה סוג של בידור להמונים.
   לא סתם אנחנו מקבלים בחירות בק טו בק. הרייטינג יותר טוב מעוד עונה של הישרדות

 9. ביבי זה הקוסם מארץ עוץ – כולם (בליכוד) חושבים שהוא קוסם ומפחדים ממנו. ואז נכנסים מאחורי הקלעים ורואים איש קטן ומפוחד שמפעיל פירוטכניקה כדי לעשות רושם על כל העולם

 10. תודה מידן.
  משעשע ןמאוד קליל אבל לצערי קשה לי לצחוק על הנושא הזה כי התוצאות של הבחירות הללו הולכות לשנות את אופייה של המדינה.
  אם כבר ביבי יותר מזכיר לי את מוריניו,משתמש בטקטקיות מגעילות ומתחת לחגורה אבל ברוב המקרים זה מצליח לו

 11. פשוט מצוין!
  כרגיל יצעקו געוואלד ויקחו 40 מנדטים. לא רק מכבי ת"א כדורסל נהייתה אימפריה כמעט בלתי מנוצחת ב77'

 12. ואם ביבי לא זוכה הוא לוקח את הכדור איתו הביתה ואין משחק, אז תזכרו את זה לפני שאתם נוהרים לקלפיות.

 13. מעולה מידן! מחכה להמשך הפרויקט. אהבתי במיוחד את מפא"י דפק את סבא – רק ליכוד יא באבא! סלוגן מושלם.

 14. מעולה !
  באמת זה מופע של ביבי. לחלקינו הוא נראה אסון ולחלקנו אגדה. לא ניכנס לויכוח.
  מזכיר לי בדומיננטיות שלו שחקן כדורגל בליגה ג' בשנות ה -80 (קראו לו 'קומנדו'), שהיה מרים קרן ורץ לנגוח.

  תיקונים קלים: ליהנות במקום להינות (בתחילת המאמר)
  מנדטים במקום מנדים בשאלון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזדמנות להכיר

צור קשר

טוויטר

פייסבוק

טלגרם