רקוויאם לרוקטס

נראה שאני כותב אחד כזה כל שנה. אבל הפעם אני מתכוון לזה.

אין 'שנה הבאה', אין 'run it back'. הסיפור נעול וחתום. אוהדי הרוקטס לא יראו אליפות בעידן הארדן.

זה בסדר, כבר התרגלנו.

שלא תטעו- שחקן ענק. הכוכב הכי גדול שלבש את מדי הקבוצה מאז אולג'ואן (כן, כולל טי מאק), אבל לא הצליח לקחת אותנו לבאר פעם אחר פעם.

אין מהלך שכאב לי יותר במשחק מעבירת התוקף השטותית על דריימונד בפיגור 2. יותר מהחץ שתקע לנו קרי בלב בהתקפה הבאה. מהלך שמסמן יותר מהכל את המסע שלנו איתו. רגע אחרי שלשה ענקית בסטפ בק שצמצמה את ההפרש, עם כל המשקל עליו, והוא הטיל ביצה. אפשר היה לראות את המשקולת על הכתפיים שלו, על הנפש שלו. כואב הלב. בשבילו, ובשבילנו האוהדים.

מורי יעשה לכולנו טובה אם יפרק את הקבוצה. ימצא להארדן קבוצה עם סיכוי שלא יבזבז את שנות השיא שלו אצלנו. שנלך לדראפט לכמה שנים, נלקק את הפצעים ונזכור את הרגעים היפים. גם אוהדים צריכים זמן להתאושש.

ובצד השני, לב של אלופים. שאפו ענק לקרי, קליי, גרין, איגוודלה ולוני שהתעלו ברגע החשוב מכולם. קבוצה שאפשר לשנוא, אבל אי אפשר שלא להעריך.

גו באקס!!!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב reddit
שיתוף ב whatsapp

27 תגובות

 1. עמיתבאס יחד איתך. כתיבה נהדרת!
  אני לא חושב שיפרקו וגם לא חושב שהחוזה של קאפלה כל כך נורא. נכון, הוא נעלם בסדרה הזו אבל יכול להיות שזה מה שיחשל אותו בהמשך. פול חוזה מזעזע אבל עדיין יש גמישות להוספה של שניים-שלושה שחקני מפתח. לגבי טאקר נגמרו לי המילים – הבן אדם שהכי מגיע לו לזכות באליפות. אין דברים כאלה…

 2. Suck it up ,Princess

  מה זה לא מצליח אז נפרק את הכל?
  גישה מאד מאכזבת. אתם ממש ממש קרובים, לדעתי אתם מרחק רונדו (או כל גיימר אחר שישן כל העונה אבל מתעורר כשהכסף על השולחן) אחד מלעבור לשלב הבא.

 3. יפה כתבת ניב.
  אני משתתף בצערך כאוהד אבל שמח שככה נגמרה הסדרה הסיבה היחידה שאני מעדיף את סגנון המשחק של הלוחמים.( בלי דוראנט) על הסגנון יוסטון.

  קליי היה המנהיג של הקבוצה במחצית הראשונה, עד שקרי הגיע במחצית השנייה.
  אבל המשחק הזה ייזכר בעיקר בגלל התרומה של שחקני הספסל,
  בכל אלופה, יש מספר שחקנים שהייתה להם תרומה מכרעת לאליפות במספר משחקים בפלייאוף: רוברט הורי, פקסון, קר, מייק מילר ושיין באטייה במיאמי, ביג בייבי וג'יימס פוזי בבוסטון ועוד.
  היום זה היה המשחק של הספסל של הלוחמים.
  כל שחקן שעלה מהספסל עשה בדיוק את התפקיד שלו כחלק מהמכונה והישטה המשומנת של הלוחמים, קוק, ג' רבקו, ליוונגסטון וקוון לוני שהיה אדיר.
  זה היה ניצחון קבוצתי מעולה של הלוחמים ולכן השמחה הגדולה שלהם.

 4. תודה על הטור
  הייתי הפעם על העגלה של גולדן סטייט בסדרה הזו.
  אני חושב שלנסות לנצח את האלופה במשחק שלה כפי שניסה מורי בשנתיים האחרונות זה לא יישים. צריך לשחק אחרת מהם ואת זה הצליח עד היום רק מלך אחד וגם עם קצת עזרה.
  לכן אני כן הייתי מנסה לעשות שינוי בסגל או מחכה עד שהעידן הזהוב יסתיים

 5. לפעמים אתה רוצה שקבוצה של חבר תצליח כשהקבוצה שלך בקאנט ….
  מאוד רציתי בהצלחתה של יוסטון בעיקר בגללך אשכרה מגיע ליוסטון משהו
  הארדן נדפק לשחק בתקופה שבה גודלן סטייט שולטת בצורה שלא נראתה בליגה ובמערב
  אני לא חושב שצריך לפרק אני חושב שצריך לשפר
  תוספת של 2 שחקנים יכולה לעשות את ההבדל
  כרמלו היה רעיון שלא הצליח ,אני סומך על מורי שיכין הפתעות בקיץ
  פירוק מחדש יהיה סיכון ולא סיכוי
  אתה אומר גו באקס אקנח בגו דנבר

 6. תודה ניב. מרגישים שנכתב מליבו של אוהד.
  מורי יצטרך לעשות חושבים בקיץ, יש לו שני חוזים כבדים לא ממש סחירים של קאפלה ופול , טאקר כבר לא ילד (למרות שרק משתבח) וגם דאנטוני שהוא מאמן עונה סדירה נהדר אבל בפלייאוף נכשל סדרתי הוא חומר למחשבה. יש לו את המזוקן , ריברס ושאמפרט מהספסל גם הוכיחו תפקוד מצוין ברגעי האמת וגם פאריד עם מאמן שמאמין בו יכול להיות משמעותי. גם טאקר בחוזה שלו כמובן שווה הדירה.

 7. יש להם בסיס טוב וספסל טוב שיכול להתפתח. לא הייתי מספיד אותם עד כדי כך.
  הייתי מחליף מאמן. זה כן…
  🙂

 8. מצטער בשבילך ניב, כמוך אני חושב שהחלון שלהם נסגר, הם עדיין יהיו קבוצה טובה כמובן אבל עולים כוחות חדשים גם במזרח וגם במערב, סופר טים חדשות נבנות בזמן שאנחנו מדברים ויוסטון נעולה על חוזים מוגזמים ומטורפים (כן פול וקפלה, אני מדבר עליכם). מצד שני מורי כבר הוכיח שהוא אחד הטובים במה שהוא עושה אז אי אפשר לדעת.

 9. תודה ניב.
  קודם כל, תנחומיי. זה מסריח ותחושה נוראית.
  כל היום עד עכשיו נמנעתי מלהיכנס לאתרים.
  כאמור אני סאקר של םול ויותר טרמפיסט בעגלה של יוסטון.
  בניגוד אלייך, ולעצמי בדרך כלל, אני יחסית אופטימי.
  התקווה שלי היא שדוראנט יעזוב ושג"ס לא יזכו העונה באליפות.
  אני חושב שהשיטה של יוסטון טובה נגד ג"ס בעיקר אפילו ג"ס שללא דורנט, ומשתדרגת פלאים, בעיקר פול כשדורנט לא נמצא.
  אם דורנט לא יעזוב והם לא יזכו, יהיה להם יותר קשה להביא סמול פורוורד אול סטאר שבא לקבץ טבעת במקום דורנט.
  הסיבה שהם ניצחו, היא שגם בלי דורנט, הם עדיפים מבחינת כשרון.
  ועדיין השנה, היו במובן מסוים יותר קרובים. אם שנה שעברה הם הפסידו בספרות כפולות וניצחו בשיניים, השנה היה מאוזן יותר.
  גורדון וטאקר חתומים לעוד שנה.
  יחד עם פול הארדן ואפלה, ובתקווה שעלילת המזל תתן עוד הזדמנות, קונטנדרית עם פוטנציאל להדיח את ג"ס זה לא מילה גסה.
  לגבי הארדן וזה שזה לא יקרה איתו. אמרו את זה ביבר על לא מעט שחקנים. חלקם זה התממש וחלקם לא.אליפות זה דבר קשה ונדיר. 30 קבוצות שמתחרות ורוצות. במיוחד שנוצרת לך פצצת כשרון כמו ג"ס או שיקגו.
  הכי זכור לי שאמרו את זה על נוביצקי. אמרו שהוא צ'וקר בפלייאוף. שהוא הודח בסיבוב ראשון לקבוצה מהמקום השמיני.
  אז אמרו, בסוף הוא זכה באליפות כשחקן מוביל.
  אם זה יקרה להארדן אני לא יודע, אבל אני בטוח שיש סיכוי ובטח שכדאי לתת לו עוד צ'אנס בשנה הקרובה לכל הפחות.
  הרבה קבוצות נכשלו ונכשלו עד שהצליחו. נקווה ששנה הבאה, סופסוף הטובים גם ינצחו וליוסטון תנקום בג"ס כל הדרך לאליפות
  תודה ותנחומיי.

  1. כתבת יפה. אתה צודק שהעתיד של יוסטון תלוי במידה רבה במה יקרה בקבוצות האחרות ולכן אין מה למהר לפרק. כמובן שהחוזים הגדולים של פול וקאפלה לא נותנים הרבה חופש. שווה לחכות ולראות מה יקרה בקיץ.

 10. תודה ניב על דברים מהלב. אין אוהד ספורט שלא חווה את התחושות האלה .
  אני שמח על הנצחון של הלוחמים אבל מה שעושה אותי יותר שמח זה שהם נצחו קבוצה מצויינת. אני לא חובב של יוסטון לא אוהב את יוסטון אבל אני כן מעריך את יוסטון. בתור מתחרים זו הקבוצה הכי מסוכנת שיש . וכשמנצחים קבוצה חזקה אז שמחים יותר. אין מה להשוות בין התחושה של הנצחון 4:2 על הקליפרס ל 4:2 הזה.
  יש הרבה דוגמאות בעולם הספורט לכאלה שניסו ונכשלו שוב ושוב עד שלבסוף הצליחו. ניקו רוזברג בפורמולה 1 ועוד ועוד.
  לפרק את יוסטון היום זו תהיה טעות כי זה לאבד את המתחרה הכי חזקה על התואר , כי דוראנט הולך בשנה הבאה ולכן הליגה נפתחת וכן כי ליוסטון אין בעצם לאן ללכת עם החוזה של פול ולהארדן למרות המגבלות אין תחליף. הוא שחקן אדיר ושחקן שכן שווה לפחות אליפות אחת. יוסטון היא קבוצה כל כך חזקה שהיא חייבת לנסות שוב גם לה וגם לאוהדים שלה. לדעתי בסוף היא תצליח למרות שהפעם זה היה קרוב ונכשל שוב. לפחות עוד פעם אחת.

 11. תודה אפלטון. המשחק הזה היה בושה גדולה כבר מההתחלה כשיוסטון היתה צריכה לתת את הטון ולא עשתה כך, בזכות מט גדול של סטיב קר המושמץ והתעלות של כל שחקני ג״ס בראשותו של קליי, ששמע שזה משחק 6 ונזכר לשחק. אח״כ הגיע סטף אבל לדעתי קליי הוא האבא של הנצחון שלהם.
  עצבו מה שקרה ביוסטון, הארדן היה גרוע מאוד למרות שהוא צבר נקודות, לפרקים ארוכים הוא נראה משוטט בהתקפה כשהכדור רחוק ממנו. כשכריס פול המושמץ (בעיני הוא לא לוזר אלא ווינר גדול) קפץ על כל כדור 50-50 כמו מתאבד שיעי הארדן עמד בצד.
  זה באמת נראה כאילו עדיף ללכת לבניה מחדש ולשלוח את הארדן לקבוצה אחרת (מי אמר לייקרס?) ולו כדי לתת לו סיכוי לאליפות בקבוצה אחרת, אבל מורי הוא גאון ואולי הוא ידע איך לצאת מהסבך התקציבי שנובע מההימור הכושל על כריס פול.
  בסופו של יום, יוסטון התמודדה בשנים האחרונות עם מפלצת ה 72-9 ובשביל לנצח אתה חייב לקחת סיכון. לקחו סיכון, שיחקו כמו גברים ונתנו פייט הכי חזק שאפשר, ונכשלו, אין בושה בכך.
  Thank you, next

 12. הסיבה היחידה שאני יכול לקצת להתבאס מהמשחק היום היא בגללך, ניב.
  תנחומיי. אולי כדאי לעבור לאהוד את הניקס, ככה אין לך אפילו ציפיות

 13. כתבת מהלב ניב אבל אני זה מגיע שעה אחרי שהמשחק נגמר, האכזבה עוד ממלאת את הגוף ואני לא בטוח שזה באמת מה שהיית רוצה שיקרה.
  אני ממש לא מאוהביו של הארדן אבל בסה"כ נתן סדרה מצוינת, הוכיח שהוא יכול להוביל ולהצטיין גם בפלייאוף. אפילו העבירה על גרין היתה גבולית כזאת, יש שיאמרו כזאת שלא שורקים עליה במצב כזה.
  מסכים על ולדי – אם דוראנט עוזב בקיץ האליפות על הרצפה. וכל מי שמתלהב מאיך שהווריורס שיחקו היום וחושב שבלעדיו הם עדיין הקבוצה הכי טובה בליגה צפוי להתפכח ומהר. זה לא אומר שיוסטון בהכרח יקחו אליפות או יהיו הקבוצה הכי טוב בליגה אל לפחות מחסום הלוחמים יהיה עביר בהרבה.
  אני לא מספיק בקיא בשינויים שהם יכולים לעשות מבחינת תקרת השכר וברור שעם פול, הארדן וקאפלה מרווח התמרון מצוצמם למדי אבל אני חושב שגם אם הקבוצה הזו תישאר כמו שהיא, בעונה הבאה הם יכולים לעשות את זה. בסך הכל, הסדרה הזאת היתה יכולה ללכת לכל כיוון והוכרעה על מהלכים בודדים בכל משחק.
  אין ספק שזה כואב, לא רק ההדחה אלא הציפיות המוגברות שהגיעו אחרי הפציעה של KD, אל במבט מפוכך אני לא רואה סיבה לפרק.

  1. המבוגר האחראי בחדר 🙂
   לצערי אני לא רואה את זה קורה.
   גורדון וטאקר מסיימים חוזים. טאקר בגיל של פול והפסיד משחק 1 בארבע השנים האחרונות. סטטיסטית זה לא אפשרי עם הדרך שהוא משחק.
   גורדון תמיד בסכנת פציעה ופול כבר בצד האחורי של הקריירה שלו.
   השנה כל הכוכבים זרחו לכיוון שלנו, והקבוצה פשוט פישלה.
   לא חוזרים מזה. זו דעתי האמיתית, לא רק ברגע של כאב.

   1. לגבי פול – הוא קיבל מנוחה במהלך העונה אבל הראה בפלייאוף, למעט היום, שהוא אכן מעבר לגבעה ולא במעט. לדעתי אם היה לוקח על עצמו יותר ומוריד עומס מהארדן הקבוצה היתה מרוויחה בגדול.
    טאקר – אם חוששים לבריאותו אפשר להוריד אותו ל-72 משחקים, זה לא מה שאמור להיות קריטי למהלך העונה ויכול להביא אותו יותר רענן לפלייאוף. הוא היה ענק בסדרה הזאת וצריך לזכור שהוא משקיע אנרגיה כמעט רק בהגנה ובהתקפה מתייצב בפינה, מחכה לשלשה פנויה. נכון שהוא נלחם כמו אריה בריב התקפה אבל זה קורה פעמיים, שלוש במשחק.
    גורדון – אני מת עליו, גם מרווח מעולה עם טווח אדיר וגם יודע להוריד כדור לרצפה וליצור לעצמו ולאחרים.

    האכזבה שלי היא בעיקר מקאפלה שהיה נראה שבגרף עלייה והעונה נעצר. ראיתי ממנו לא מעט מהלכים של סנטר אמיתי וחבל שעם הזמן הפך למטביע של הלובים של הארדן. יש לו יותר מזה לדעתי.

    בשורה התחתונה – מכבד את הרגשתך שהקבוצה הנוכחית כבר לא תעשה את זה. הם היו שנתיים שווים לחלוטין לווריורס והודחו, זה מאכזב בטירוף אבל אני גם לא חושב שיש להם הרבה ברירות. הם שמו את כל הצ'יפים על ההווה עם החוזה של פול וגם הם מספיק טובים בשביל שבעונה הבאה דברים יסתיימו אחרת. זו דעתי.

    1. צודק לגמרי על קאפלה, מצד אחד הוא חייב להוסיף קליעה מהמיד ריינג׳ ועוד כמה מהלכים של תנועה עם הגב לסל, מצד שני יוסטון לא יכולה להשתמש בו רק לאלי הופים ממסירה של הארדן.

   2. לטאקר יש חוזה לעוד שנתיים אם אני לא טועה.
    אבל אם היה שחקן חופשי הוא יכול להיות תחליף מצוין לדוראנט אצל גולדן סטייט

 14. אתה צודק ניב.
  יוסטון של הארדן לא תצליח ללכת עד הסוף והסיבה היא הארדן עצמו – שחקן ענקאבל כזה שתמיד ימצא את הדרך לשבוק או, לחילופין, לבעוט בדלי כפי שעשה בעבירה הכ"כ טיפשית על גרין כמו שציינת.

  ליבי חיבי אליך ולאוהדי יוסטון – קבוצה נהדרת בסה"כ.

  1. קבוצה חזקה, קבוצה לוחמת, קבוצה מגובשת ומאוזנת, עם הארדן בתור הבונבון. וזה כנראה לא עובד.

    1. פורטלנד של גרקסלר ויוטה של סטוקטון ומלון התרסקו על תקרת הג'ורדן, וכמוהם קבוצות אחרות.
     לא בושה להינגף מול תופעה היסטורית.
     אבל אחושילינג מאכזב.

 15. אמיתי וכואב. צר לי עליך ידידי, אבל כל מילה אמת.
  החדשות הרעות הן ששיקום קבוצה לוקח זמן, לפעמים שנים. ושני חוזי ריחיים כמו של פול והארדן שסותמים לכם את התקרה והגישה יעכבו את תחילת השיקום.

  לכתך אחרי במדבר בארץ לא זרועה, אמר ירמיהו, ולנו נשאר רק להנהן.

 16. הווריורס ממש ממש מרשימים. היכולת שלהם לשתף פעולה ולפנות לקרי את הכוחות לנצח ברבע הרביעי, חוסר האגו, מרשים.
  אם הם לוקחים אליפות בלי דוראנט, הם באמת אחת מהקבוצות הגדולות ביותר שנראו בליגה. זה יהיה הישג מדהים.
  המבחן יהיה בסדרות הבאות, האם הווריורס באמת טובים, או שיוסטון גרועים, אם דוראנט לא יחזור, זה יעמוד למבחן אמיתי.

 17. אתה כותב מהלב ניב, אבל מורי לא חושב מהלב כמוך.אם דוראנט אכן עזב בקיץ יוסטון ילכו בכל הכוח בעונה הבאה. לא חושב שזה יגמר אחרת אבל פירוק לא נראה בקיץ הקרוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזדמנות להכיר

תגובות אחרונות

צור קשר

טוויטר

פייסבוק

הצטרפו לקבוצת הטלגרם