דאלאס מאבריקס – העתיד ורוד מתמיד

דאלאס מאבריקס יוצאים לעונה חדשה עם שני מיני-כוכבים שכבר הוכיחו את עצמם בליגה והראו שיש על מה לדבר. לוקה דונצ'יץ' וקריסטפאס פורזינגיס יוצאים לכבוש את 2020
פורזינגיס ולוקה

דאלאס מאבריקס – קצת מידע רקע

אחרי עונת 18-19 שענתה על הרבה צפייות, מצרף לכם כאן את הקובץ שלי של דאלאס מאבריקס משנה שעברה. או כמו שאומרים, חזיתי בדיוק את מה שהיה העונה ב-28 בספטמבר של טרום-עונה-שעברה.

בתרחיש האופטימי, דאלאס הייתה צריכה להיות בפלייאוף עם 49 ניצחונות ו-33 הפסדים, אבל הרבה פציעות וטרייד שובר-סגל קרה באמצע העונה (אחרי שהייתה בדצמבר במקום 7 שמוביל לפלייאוף). קרה משהו שהיה טוב מהתרחיש הפסימי ומהריאלי; דונצ'יץ' הראה עצמו ככוכב כבר מהרגע הראשון בליגה והוביל את הקבוצה.

מה שעוד קרה זה שהוא לא הסתדר עם דניס סמית' ואפילו דאלאס הצליחו להשיג שחקן שיודע להשיג נקודות לבד. הרדוואי ג'וניור, שחקן שהוא לא-לפה-ולא-לשם קלאסי, אבל יודע לשים את הנקודות על הלוח כשדונצ'יץ' נח.

עוד משהו שקרה בזמן הזה, דירק נוביצקי פרש. האביר שהוביל את דאלאס לקבוצה שמופיעה בפלייאוף על בסיס רגיל (חוץ מסאן אנטוניו) במילניום הנוכחי, יכול להתגאות בזה שחודש מאז שפרש הוא כבר הספיק להעלות 5 קילוגרמים של אוכל, משחקי ראווה ובטלה בכללי.

או בכלל, העזיבה המרגשת מול היריבה הטקסנית המושבעת… כמה אופייני שפופוביץ' ייתן לו את המחווה הזו במשחקו האחרון במדי המאבס.

זה מה שהיה בעונה שעברה. ובעונה הקרובה:

סגל:

אולם: אמריקן איירליינס ארינה, דאלאס (19,200 מושבים בכדורסל, 21,000 בקונצרטים)

מאמן ראשי: ריק קרלייל (54.5% נצחונות בקריירה), שיפתח את עונתו ה-12 במאבריקס

מאזן בעונה הקודמת: 33-49 שלילי, הפוך מהתרחיש האופטימי שלי, תיקו על מקום 12-14 במערב.

סגל נוכחי: דוויט פאוול (F-C), קורטני לי (G), ג'סטין ג'קסון (G-F), טים הרדוואי ג'וניור (G), לוקה דונצ'יץ' (G-F), ראיין בורקהוף (F), ג'יילן ברונסון (G), דלון רייט (G), סת' קרי (G), מקסי קלבר (F), דוריאן פיני-סמית' (F), קריסטפאס פורזינגיס (F-C), ג'יי ג'יי בראה (G), בובאן מריאנוביץ' (C) והמזרען (קליבלנד, רובי, ריבס, הולמן ומתיאס).

באו – קריסטאפס פורזינגיס (ניקס), דלון רייט (ממפיס), סת' קרי (חופשי, פורטלנד), בובאן מריאנוביץ' (פילי) ושאריות מהשוק החופשי (אנטוניוס קליבלנד, אייזיאה רובי, ג'וש ריבס, אריק הולמן, דקוטה מתיאס…).

הלכו – דירק נוביצקי (פרש), האריסון בארנס (קינגס), ווסלי מת'יוס (מצא את עצמו באינדיאנה), דניס סמית' ג'וניור (ניקס), ד'יאנדרה ג'ורדן (ניקס), קוסטאס אנדטקומבו (לייקרס), טריי ברק (פילי), דווין האריס (לא ידוע), דריל מקון (?), סלאח מג'רי (?), ריי ספאלדינג.

נשארו – ג'יי ג'יי בראה, דוויט פאוול, קורטני לי, ג'סטין ג'קסון, טים הרדוואי ג'וניור, לוקה דונצ'יץ', ראיין ברקהוף, ג'יילן ברונסון, מקסי קלבר, דוריאן פיני-סמית'.

דאלאס מאבריקס לקראת העונה הקרובה

השמיים הם הגבול עבור המאבס הצעירים. יש להם המון סגל צעיר, חכם ועם זאת מלא בניסיון בליגה הטובה בעולם. פורזינגיס צפוי לחזור אותו דבר ואסור להם לשחוק אותו לקראת העונה הקרובה. כל שאר השחקנים בסגל מוכנים לחטוף ולהחטף.

אז נכון, הם שילמו מעט יותר מדי לשחקנים הלא-נכונים. דוויט פאוול המשתפר יהיה בקבוצה עוד 4 שנים עם חוזה של למעלה מ-10 מיליון, דלון רייט יקבל 9 מיליון לעונה במשך שלוש העונות הקרובות, קלבר יקבל 8.5 לעונה ל-4 הקרובות, סת' קרי יקבל 8 ב-4 השנים הקרובות. מזל שקורטני לי מסיים חוזה.

ובגדול, זו עוד עונת בנייה של המאבריקס. לא לפה ולא לשם; נראה שהם רוצים לבנות בצורה יציבה ולאורך זמן. מארק קיובן הלך בגדול פעם אחת וזה הרס אותו ל-8 עונות קדימה. הפעם יש לו צ'אנס לחזור לפלייאוף עם קבוצה צעירה ורעננה, שכנראה תשאר שם המון זמן.

ג'יילן ברונסון וג'יי ג'יי בראה יעזרו עם הובלת הכדור (למרות פציעתו של בראה החביב), פאוול ייתן אנרגיה מתחת לסלים, סת' קרי יעזור בקליעה מבחוץ וטים הרדאווי פשוט… יהיה הוא. אה, ויש את מריאנוביץ'. המאבס יכולים וצריכים לתת פייט גם לקבוצות האיכותיות ביותר במערב. זה לא שלקבוצה אחת יש את דריימונד, סטף, דוראנט, קליי וקאזינס באותה קבוצה.

ג'יילן ברונסון
ג'יילן ברונסון, שחקן לגיטימי בליגה

עם כל הכבוד, גם הקליפרס והלייקרס לא בשיאן. אחרי התמונה הסופר-עצובה של קאזינס בה הוא ב-Media Day של הלייקרס אחרי הפציעה שתשבית אותו עד הפלייאוף לפחות, ליווינגסטון פרש ובקיצור… אין קבוצה שאפשר להגיד עליה שהיא מס' 1 לא משנה מה במערב. וזה כולל את יוסטון שיכולה להפתיע.

תחזיות לדאלאס

התרחיש הסופר-אופטימי: דאלאס נראית כמו גן עדן וכל שחקן בשוק רוצה להצטרף אליה. בטרייד עם אורלנדו, שהולכת שוב לבנייה מחדש, הם מצליחים לחלץ את פורנייה ו-ווצ'ביץ' בטרייד שעולה להם המון בחירות דראפט וביצים. הם מגיעים לפלייאוף עם יתרון ביתיות, והיתרון האירופאי עושה את שלו כל הדרך לגמר המערב, שם הם פוגשים בלייקרס החבולים. לברון כבר התעייף אבל מצליח להחזיק את שלושת המשחקים הראשונים כשהלייקרס מובילים 2-1 עם הופעות של 53, 49 ו-47 נקודות בהתאמה, דאלאס הופכים את הסדרה ל-4-2 רק בשביל להפסיד ליווני הדגול. נראה גם את זה שוב:

התרחיש האופטימי: משהו אירופאי וטוב קורה בדאלאס. קריסטפאס חוזר כמו מפלצת ומוכיח שהסבלנות השתלמה, דונצ'יץ' לא היחיד בסגל שמסוגל ליצור לעצמו, והצוות המסייע נראה הרבה יותר טוב מעונה שעברה. מריאנוביץ'-את-בראה מדהימים מהספסל, ג'יילן ברונסון ממשיך את ההתקדמות ודאלאס עושים את הפלייאוף מהמקום החמישי במערב. הם מתמודדים מול הג'אז, מצליחים לעבור אותם רק בשביל לקבל מראש מהקליפרס בסיבוב השני.

התרחיש הריאלי: כמו שעוד מעט תראו את הניחוש, זו עונת מעבר עבור המאבס הצעירים. יכול להיות פלייאוף ויכול להיות שלא, אבל עונה ריאלית מאוד תהיה במקום 8-9 במערב וסוויפ\בעיות דראפט בהמשך לה. לא הייתי מצפה ליותר מדי מהקבוצה הזו, במיוחד כשהיא נמצאת במערב. כל מה שהייתי מצפה לו זה כדורסל כיפי.

התרחיש הפסימי: קריסטפאס לא חוזר חצי ממה שהוא היה ושאר הסגל נקבר ביחד איתו. דונצ'יץ' תקוע במקום של העונה שעברה, ללא ההייפ שהיה סביבו. ה-GM של אטלנטה חוגג כל הדרך כשטריי יאנג פודה את המזומנים ועושה עוד עליית מדרגה, ודאלאס מסיימים שוב באותו מקום, ה-12 במערב.

מה יהיה המצב של המאבס בסיום העונה הרגילה?

לדעתכם, דאלאס מאבריקס יעלו לפלייאוף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב reddit
שיתוף ב whatsapp

13 תגובות

 1. מצוין. קבוצה מאוד מעניינת עם שני שחקנים מסקרנים.
  אבל, הם יהיו גבוליים לפייאוף, ולדעתי לא יצליחו להיכנס.

 2. מעולה סער ! אחת הקבוצות שאני יותר מצפה לראות העונה..אין להם יותר מדי נכסים לטרייד בשביל עוד שחקן שישלים את לוקה והלטבי אבל יכול להיות שמה שיש להם כבר עכשיו יספיק..

 3. תודה סער. יש קבוצות שמהסוג שיהיה למעלה יש קבוצות מהסוג שיהיה למטה ויש קבוצות מהסוג של נחיה ונראה.
  איך פורזינגיס חוזר לכמה זמן תהיה או לא תהיה עוד פציעה ?
  הימור ענק נוסף של קיובן.
  נחיה ונראה 🙂

 4. לדעתי בובאן לא החמיץ פלייאוף
  הוא הגיא פניני של ה NBA
  בכל מקרה קבוצה חביבה ביותר ואני מנבא לה משהו בין הריאלי לאופטימי שלך
  🙂

 5. תודה רבה סער
  אם לוקה ימשיך במגמת שיפור והפורזינגיס יהיה 90 אחוז מהשחקן שהיה בניו יורק ובריא יש על מה לחלום

 6. תודה סער. לחלוטין בניה לרוחב. אין רכז (לוקה לא צריך לרכז לדעתי) אין סנטר וגם הקליעה בינונית. לוקה ייתן עונה נהדרת והלטבי בעיקר יזרוק ויהיה פרימדונה. בשום מצב לא יאיימו על הפלייאוף ובניגוד לולאדי אני חושב שגם במזרח הם לא היו עושים פלייאוף בתחרות נגד קבוצות קשוחות כמו ההיט, הפייסרס, הפיסטונס והמג׳יק

 7. רק בגלל שהם במערב הם לא יהיו בפלייאוף, במזרח הם טופ 6 בהליכה. השאלה הגדולה היא הלטבי, אם הוא בריא הם על הגל.

 8. תודה סער.
  עוד קבוצה חזקה שתתחרה על הפלייאוף ותיקח נצחונות מקבוצות המערב.
  תכלס לא ממש מבין למה שמים אותם לפני הפליקנס בהימורים ולא רואה אותם מנצחים מעל 40 משחקים

 9. תודה סער. למעט לוקה ופורסיגיז יש להם סגל בינוני לעילא וליעלא. בימנו זה עלול להספיק אפילו ללוטרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזדמנות להכיר

תגובות אחרונות

צור קשר

טוויטר

פייסבוק

הצטרפו לקבוצת הטלגרם