עזוב אותנו, בבקשה! – מכתב אישי לקיירי אירווינג

כבר שבוע שאני מתלבט אם לכתוב לך. אתה נשמע לי אדם עסוק מאוד בניו יורק הגדולה. גם הקורונה, ועכשיו - המחאה. בכל זאת, עדיין הרגשתי צורך עז לכתוב לך. מקווה שתקרא

קיירי היקר, אתה באמת דמות יוצאת דופן, עוד כשהתחלת לפרסם באופן אינטנסיבי את מסרי "העולם השטוח" הערכתי אותך, הבנתי שעניין המעטים מול רבים אצלך הוא חזק מהרגיל. כן, אני אוהב ספורטאים עם דעות, אהבתי שאתה לוקח פעיל במחאה למען זכויות האדם השחור בעולם בכלל ובאמריקה בפרט. אהבתי את זה שאתה לא מתבייש להגיד הכל.

אבל קיירי, התחלתי להביע סלידה מתגברת בהתנהגות שלך עוד לפני הקורונה. עוד לפני שהרגשתי את מה שאני מרגיש היום לגביך. זה התחיל כששמעתי שאטקינסון עזב. שמע, לא בקטע אישי, אבל החלפת 7 מאמנים ב-9 שנים בליגה הטובה בעולם. זה לא סביר בעליל, אני לא מאשים אותך בהכל, אבל אין עשן בלי אש, והאמת שאטקינסון היה אחד המאמנים הטובים בליגה בשנה שקדמה לטרייד הזה עם פלייאוף מכלום. העבודה שהוא עזב דווקא כשאתה שם מחשידה מידי. אבל יודע מה? זה לא באמת הדליק אותי כמו מה שקרה במהלך הקורונה.

אנחנו, כקהל, לא ראינו NBA כבר יותר מ-3 חודשים. אנחנו צמאים לליגה מאוד, כאילו מאוד מאוד, לא צוחק איתך. אנשים פה הולכים על הקירות, אוהדים הדוקים של ה-NBA פה בישראל התחילו לצפות בליגת הכדורגל המקומית שבוא נגיד… היא לא מששת הטובות באירופה.

אז יום אחד הגיע השוטר הבאמת טיפש הזה והרג את ג'ורג' פלויד. אני לגמרי מסכים שמקומו מאחורי סורג ובריח וכל המחאה באמריקה היא לגיטימית, כמובן שיש דברים שאני מסכים איתם ויש דברים שלא, אבל בסך הכל אני מאוד תומך.

הבעיה היא שאתה, מר קיירי אירווינג היקר, החלטת לקחת את התקווה של כולנו לחזרת הליגה, ופשוט לשחק איתה כאילו הייתה כדור ספולדינג. יש דרכים לגיטימיות להביע מחאה. המון דרכים. השבוע שמעתי מספר גורמים שטוענים שצריך לחזק את המלחמה בגזענות בעזרת הליגה – מהלך מבורך, להשתמש בכוח שלך כאיש ספורט שהמון אנשים מעריצים זה סופר-חשוב.

אבל מכאן עד לכינוס עשרות רבות של חברים שלך לליגה ולהגיד להם שאתה לא רוצה שיחדשו את המשחקים, זו דרך ארוכה מידי. אנחנו כל כך רוצים לראות כדורסל! אני נשבע לך שאתה משיג אנטגוניזם ענק מכל כך הרבה אוהדים מסביב לגלובוס כשאתה עושה את זה. אתה גורם לכך שהמחאה הזאת תיראה לא לגיטימית. זה כואב לראות את זה.

קיירי אחי, נראה לך הגיוני לפתוח ליגה אחרת מקבילה לNBA ? באמת? זה נשמע סביר? אנשים מסביב לעולם היו תקועים(ויש כאלה שעדיין תקועים) שבועות שלמים בבתים שלהם והם קצת רוצים לצאת מזה בעזרת כדורסל טוב ואתה הורס להם את זה.

בבקשה תשתמש בליגה כדי למחות, אל תמחה נגדה, זה לא המקום ובמיוחד לא הזמן.

בברכת תודה מראש,

דור ביטון – ואני בטוח שעוד כמה אוהדים איתי בזה.

5 תגובות

 1. דור גם אני איתך.
  דעתי היא שקיירי מחפש תשומת לב – גם כאן עם הקמת ליגה מתחרה כמו עם העולם השטוח. המחשבה של קיירי שיטחית . . .

 2. אם הליגה היא סוג של הסחת דעת מהמחאה אז השאלה הנשאלת היא מה מטרת המחאה ואיך הליגה יכולה לתרום למחאה הזאת
  דור – אני לגמרי איתך

 3. קשה לשפוט אותו מכאן, מה שהם חווים שם אסור לנו לתת לזה לגיטימציה וזה מתחבר לתרבות של הדור החדש.

 4. מעולה דור. הבעיה היחידה שלי עם הטור הזה שאתה מצפה מקיירי שיקנה את זה שאנשים מסביב לעולם מצפים לחזרת הליגה.
  אנשים מסביב לעולם של קיירי היו נופלים מהשפיץ של הדיסק.
  אבל תכלס, לצורך הדיון, האמירה של קיירי לא כזו הזויה והסיבה המרכזית שהמאבק הזה תפס תאוצה הוא שאין הסחות דעת, וכדורסל, תרצה או לא הוא הסחת דעת.

  1. תודה על הכתבה.
   בדיוק פורסמה כתבה בוואלה שמעלה חלק מהדברים (https://sports.walla.co.il/item/3368393).

   בהקשר הזה מעניין לציין שגווקא השחקנים בנבא אוהבים את קיירי ואף בחרו בו לסגן יו"ר ארגון השחקנים. אז ככה שלמרות המיאוס שאנחנו מרגישים ממנו הוא זוכה להערכה מהשחקנים עצמם. אולי בסוף יש ההבדל בין התדמית של השחקן לאדם עצמו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזדמנות להכיר

צור קשר

טוויטר

פייסבוק

טלגרם