הסיקסרס והבלייזרס כופים משחק 7!

איזה פלייאוף מטורף יש לנו העונה, כשאנחנו מקבלים מותחנים כבר בחצאי הגמר האזוריים. אחרי שבסדרה היחידה שהייתה יחסית 'לא-צמודה' שנגמרה, הסיקסרס מצליחים לנצח את טורונטו ולהשאר בחיים והבלייזרס שומרים על הבית במשחק צמוד לחלוטין

שוב פעם באטלר מגיע לתת את הסחורה

פילדלפיה 76' (3) – טורונטו ראפטורס (3) 101-112

אחרי שטורונטו חיברו מיני-ריצה והרבה (נייט רובינסון מיודענו, סטיבן איי סמית', קנדריק פרקינס ועוד) השוו את קוואי לנארד למייקל ג'ורדן, הסיקסרס היו צריכים לעלות בסוג של נחיתות למשחק הזה. אפילו כשלברון היה עולה לשחק בשנים עברו בפלייאוף-מוד שלו, עדיין מייקל והוא היו שחקנים שונים לחלוטין בהגדרה; ובכל זאת, לא מעט אנשים בכלל לא מהססים.

אז פילדלפיה הוכיחה שיש להם כמה אסים משלהם בדמות בן סימונס, ג'ואל אמביד וכמובן ג'ימי באטלר – הבנאדם שיכול להציל כל מולדת כבר כמה שנים בליגה.

בתחילת המשחק גאסול חוסם את אמביד פעמיים וקצת מתסכל אותו. האריס מתחיל את המשחק בסל ולאורי עונה בשלשה. יש אווירה קצת שונה בפילדלפיה, השידור טיפה בהיר מהרגיל ונראה שמשהו השתנה בדרך שבה הסיקסרס מתייחסים למשחק – עם הרבה יותר אינטנסיביות. עד כה טורונטו היו יותר אגרסיביים ופילדלפיה סמכו על הכישרון, היום זה דווקא השתנה. למרות זאת, קוואי לנארד עוד שומר על טורונטו במשחק והתוצאה 29-21 בסוף הרבע הראשון.

כמה איבודי ראש של טורונטו וכבר המשחק נמצא בשלב אחר לגמרי: פילדלפיה ב-19 הפרש לפני ריצת איפוס של הראפטורס. אמרתי 19? טורונטו הצליחו לצמצם ל-7 לפני סל של ג'ימי באטלר עם ריצת 12-0. שוב מיני ריצה בראשות ג'ימי באקטס (קלטתם?) ופילדלפיה מתקבעים על אזור ה-10 הפרש. 58-53 בסוף המחצית, כשאמביד די מחוץ למשחק אבל באטלר נותן בראש עם 19.

טורונטו נראים עייפים, כבויים ובעיקר מובלים. הכנפיים של טורונטו (סיאקם, לנארד) לגמרי משאירים אותם עוד איכשהו במשחק למרות שהקהל עייף מתמיד. אמביד חוסם פעמיים את קוואי, סימונס מייצר נקודות מהאסל והזדמנות שנייה לסיקסרס והיתרון 20 לקראת סוף הרבע השלישי, כשאמביד חותם אותו עם שלשה.

הסיקסרס בראשות אמביד, האריס, סימונס ובאטלר השאירו את ההפרש באזור ה-20 ואפילו רדיק הגיע ל-22 עד שנכנסו המחליפים 4 דקות לסיום. משם, המחליפים הטובים יותר צמצמו לתוצאה למעלה.

לפילי באטלר עם 25, 8 אסיסטים, 6 ריבאונדים ו-2 חטיפות, אמביד עם 17 ב-5 מ-14 מהשדה ו-12 ריבאונדים, סימונס עם 21, 8 ריבאונדים ו-6 אסיסטים, האריס 16 והחמישייה לבדה הייתה עם 11 ריבאונדים בהתקפה.

בטורונטו לנארד עם 29 (9 מ-20 מהשדה, 11 מ-12 מהעונשין), 12 ריבאונדים ו-5 אסיסטים, סיאקם עם 21, לאורי עם 13, 6 ריבאונדים ו-5 אסיסטים.

פורטלנד טרייל בלייזרס (3) – דנבר נאגטס (3) 105-118

אחרי שהתענגנו ונודע לנו שיהיה משחק 7 בצד המזרחי של המפה, התפננו למשחק מרתק בין דנבר לבלייזרס – סדרה שלאנשים היה קשה להכתיר כצמודה. אם כבר פורטלנד עלתה וצירפה את אנס קאנטר כל כך קרוב לפלייאוף, היה קשה לדעת שהוא יהיה התאמה כל כך טובה. אם הייתם שואלים אותי, הייתי מאמין בו. הוא לא הפך לשחקן הגנה מטורף בין לילה, אבל הוא לגמרי מספק את הסחורה.

חוזרים לסיקור המשחק עצמו. המשחק מתחיל עם הארקלס שמדנקק מאסיסט של אמינו, ומשם בערך דנבר שמו את הרגל על הגז. יוקיץ' מתחיל את המשחק חזק וסוחב את דנבר לרבע ראשון מעולה של 34-26. ברבע השני הבלייזרס חוזרים ובגדול עם 32-20 בראשותם של משולם וזאק קולינס (האחרון במשחק מעולה),

ברבע השלישי דמיאן לילארד מראה שיש דבר כזה דיים טיים שוב. הוא מגיע לסל, קולע את השלשות הרחוקות ומגיע ל-17 נקודות ברבע ב-6-7 מהשדה. לדנבר אין באמת מענה עבורו, ואם הייתי ג'מאל מארי, הדבר הראשון שהייתי מתמקד בו בפגרה זה ההגנה. רודני הוד מראה שהוא בא לעבוד במשחק הזה, ובשלב הזה של המשחק הוא עם 5-6 מהשדה ב-16 דקות ו-14 נקודות.

דנבר ממשיכה לרדוף ברבע הרביעי וסת' קרי קובע שלשה שמעלה את הבלייזרס ל-101-88. טיים אאוט נאגטס. אם הם מתכוונים לתת פייט במשחק הזה, זה יהיה עכשיו. 6:16 לסיום והשעון מראה 104-90. פאול שהוא בין מתקיף למגן של יוקיץ' מלבה מריבה של הנאגטס והבלייזרס, בסופה סיימנו כשקרייג וסת' קארי עם טכניות לכל כיוון: קרייג עם 5 עבירות עכשיו.

יוקיץ' תופר שלשה גדולה ומעלה את הנאגטס לתווך סגיר של 11. לילארד נמצא בין מהלכים מצויינים לבין לאבד את הראש. כבר 2:47 והאריס משאיר את דנבר ב-11 הפרש. המשחק הזה נראה רחוק מהנאגטס.

משולם עם קליעה בלתי אפשרית משאיר את ההפרש בעינו והנאגטס חצי מוותרים. למרות שיוקיץ' עדיין על המגרש, הוא עושה את הפאול האחרון שלו פחות מדקה לסיום וב-10 הפרש. זו הייתה השירה האחרונה של הנאגטס במשחק הזה.

לבלייזרס הדואו סיפק 62 באחוזים טובים (לילארד 32, משולם 30), רודני הוד עם 25, זאק קולינס הלך אול-אין מהספסל עם 14 נקודות ו-5 בלוקים.

לנאגטס יוקיץ' עם 29, 12 ריבאונדים ו-8 אסיסטים, מארי עם 24, 10 ריבאונדים ו-5 אסיסטים וכל שאר החמישייה קלעה בספרות כפולות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב reddit
שיתוף ב whatsapp

12 תגובות

 1. האמת שפיים הפתיעו אותי. הם נראו לי רכים ולא נחושים ובמשחק הזה הכל התהפך ודווקא טורונטו היתה רכה. ועדיין נראה לי שבמשחק הבא הכל יתהפך. מה שלא יהיה קצת נחמץ הלב לחשוב שקוואי ימשיך במקום אחר (קליפרס?). אני שמח בשביל באטלר שעזב את החננות ממינסוטה ומשחק בשביל מאני.
  פורטלנד הפכה לקבוצת בית כל כך חזקה, ובמקביל דנבר קבוצת חוץ כל כך חלשה שזה היה צפוי שנגיע למשחק 7, ועכשיו כנראה תורה של דנבר הביתית לתת את הטון. מי שלא תעבור את הסדרה -שאפו.
  גו רוקטס

 2. עכשיו נחזיק אצבעות ליוסטון שיהיה לנו יום ראשון פגז על חלל. 3 משחקי 7 פלוס קרב גדול במשחקי הכס=היום הגדול בתולדות האנושות.

 3. תענוג של סיקור סער!!
  אין יותר כיף ממשחקי 7 והם באמת פתוחים לחלוטין. דנבר מעט פייבוריטית בגלל הביתיות אבל אם המשחק מגיע לדקות האחרונות אני סומך יותר על לילארד ומקולום שינצחו את זה.

  במזרח, כשאמביד בריא ועל המגרש פילי ביתרון משמעותי לאורך כל הסדרה. השדים בראש של לאורי והחברים ויש מצב שהם יקרסו בבית. יש לי הרגשה שפילי לוקחים את זה. משחק שיכול לשנות את כל הכיוון שטורונטו הולכים אליו בשנים הקרובות כי קריטי לגבי השארות אפשרית של קאווי.

 4. סיקור מעולה סער.
  איזו דרמה… איזה מתח….
  כבר יש 2 משחקי 7 בפתח

  ועוד ביום ראשון, איזה כיף
  🙂

 5. הספסל של פורטלנד. סוף כוח סוף הכישרון של הוד מתבטא.
  76 אמורים לקחת. קוואי לבד לא מספיק.
  סיכום יפה.

 6. לילה מעולה . כמו שצפיתי שתי הסדרות הולכות לגיים 7 . תענוג. דנבר פשוט התעלפה הלילה . 7 משחקים מול הספרס פלוס משחק של 4 הארכות בדרך זה היה חייב לבוא לידי ביטוי מתי שהוא למרות שהם צעירים וראינו הלילה בבירור שלמרות שהתחילו בהובלה הם פשוט נגמרו בהמשך. יש להם עכשיו שלושה ימים מנוחה שזה ממש קריטי פלוס משחק באלטיטיוד מה שנותן להם יתרון. יש להם גם יותר כשרון מפורטלנד ולכן הם אמורים לקחת את משחק 7 . הם קבוצת העתיד של הליגה אבל אני מהמר בכל זאת על פורטלנד רק בגלל ווישול – אני רוצה שלילארד יהיה בגמר איזה שחקן ואיזה אישיות – פשוט מגיע לו ולסי ג'יי – לא רוצה לראות את הקבוצה הזאת נעצרת.
  לגבי פילי – היא בבירור יותר מוכשרת מהראפטורס – הבעיה שאיכשהוא בכל המשחקים עד היום היו להם שחקן או שניים שנעלמו. הלילה כולם היו בפוקוס ואם יגיעו ככה לטורונטו יש מצב שהם לוקחים. צריך גם ערב מעל הממוצע דל ברט בראון. מקוה שזה יקרה ולכן מהמר עליהם למרות שברור לי שבשתי הסדרות זה הימור נגד הביתיות ונגד הסיכויים.
  אחלה סיקור תודה סער זה פליאוף הכי טוב שאני זוכר מזה שנים.

   1. לא מאמין. יוסטון שעברה את הלוחמים היא גם קבוצה עם הגדרת אופי אחרת. ווינרים. שזה מה שחסר להם כי כל השאר יש. והארדן אם יבוא אז בסופו של דבר זה תלוי רק בו.

 7. תודה על הסיקור. אחלה אתה.
  טורונטו מאכזבים מאוד. פילי ניצחו 32-54 במלחמת הריבאונד עם 16 ריבאונד התקפה. מראה כמה טורונטו היו רכים ולא מוכנים.
  לגבי פורטלנד – דנבר. כל הכבוד לפורטלנד שלא נשברים ומראים הרבה אופי.
  יש סיכוי ל3 משחקי 7 בסיבוב השני אם יוסטון תנצח היום, אחד מסיבובי 2 הטובים שהיו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזדמנות להכיר

תגובות אחרונות

צור קשר

טוויטר

פייסבוק

הצטרפו לקבוצת הטלגרם