סיקור משחקי חמישי 7/11/19

משחקים שהבטיחו רבות נגמרו בהפרשים דו-ספרתיים ונשאר לנו רק את המשחק האחרון של הקליפרס נגד הבלייזרס שסוגר לנו את הלילה חסר השינה

במשחקים שרובם נגמרו דו ספרתי – הערב הזה הבטיח גדולות ונגמר בסימן של משחקים בטוחים לקבוצות החזקות יותר. ולמשחקים עצמם:

שארלוט הורנטס – בוסטון סלטיקס 108-87

טרי רוז'ייר, השחקן שהיה אמור להוביל את ההורנטס העונה, סיים עם 3 נקודות. מיותר לציין שזה לא הספיק מול הסלטיקס הנמרצים ובמיוחד כשקמבה ווקר חוזר הביתה לתת הופעה. קמבה מכיר את הסלים ולא ריחם על ההרונטס הצעירים, והחזיר אותם למאזן חצוי עם 4 נצחונות ו-4 הפסדים.

קמבה מול רוז'ייר. הסלטיקס היו גדולים כמה מידות על ההורנטס הצעירים

החל מהרבע הראשון הסלטיקס הובילו על ההורנטס (אחרי כמה דקות טובות של הצעירים בתכלת), ברבע השלישי פלירטטו עם ה-20 הפרש ומשם הערב הזה הפך לאמש עבור מייקל ג'ורדן ושחקניו.

למנצחים טייטום עם 23 ו-9 ריבאונדים, היווארד 20 ו-10 ריב', קמבה עם 14 ו-6 אסיסטים, ג'יילן בראון וז'אבונטה גרין 12 כל אחד. למפסידים יש רק שניים בדאבל פיגרס – דבונטה גראהם עם 15 ומיילס ברידג'ס עם 18 ו-10 ריב'.

הנקודה לתקווה של שארלוט: הם הצליחו לעמוד בגבורה בדקות הראשונות מול הסלטיקס.

הנקודה לתקווה של בוסטון: המשחק הזה לא נראה עם מאמץ כלל, וכשאתה מנצח קבוצה עם מאזן שווה במזרח בצורה כזו, אתה הכי חזק בו.

סאן אנטוניו ספרס – אוקהלהומה סיטי ת'אנדר 112-121

אחרי רבע ראשון שהתחיל חזק והשאיר אותנו עם תקווה (33-30) שהמשחק הזה יהיה צמוד, אוקלהומה אפילו הצליחו להוביל לאורך רוב הרבע השני. שיי גילגיוס אלכסנדר התחיל חזק את הרבע השלישי, ומאז שהוא איבד בפעם הראשונה – הת'אנדר התחילו לרדוף עד שהגיעו לארוחת הערב בבית.

אולדריג' נכנס לעניינים ברבע השלישי ולא ראה את הת'אנדר ממטר. הוא עשה דברים מדהימים לאורך כל המשחק והיה הסיבה למה הת'אנדר לא הצליחו להכנס לעניינים במחצית השנייה ולאיים באמת על המשחק שם.

לספרס אולדריג' סיים את המשחק עם 39 ב-83% מהשדה, דז'ונטה עם 17, 10 פינוקים ו-8 ריב', דרוזן 16 עם 9 אסיסטים ו-6 ריב', בריאן פורבס עם 14 ו-6 ריב', מילס השלים את מצבת הדאבל-פיגרס עם 10.

לת'אנדר גאלינארי (שקלע 9 ברבע הראשון, עוד כשהמשחק היה תחרותי) סיים עם 27, אלכסנדר עם 21, פול 19 ו-5 אסיסטים, שרודר (9 אס') ודיאלו 11 כל אחד, אדאמס 10.

מיאמי היט – פיניקס סאנס 108-124

בקצרה: הסאנס רדפו אחרי ההיט לאורך כל המשחק כשיתרון השיא של ההיט היה 19 ויתרון השיא של הסאנס היה 1 ברבע הראשון. להגנתם של הסאנס, הם הצליחו לצמק לקראת המחצית ולקראת סוף הרבע השלישי כדי להפוך את המשחק הזה לתחרותי איכשהו.

למנצחים ג'ימי באטלר כרגיל לא רואה בעיניים עם 34, באם אדביו עם 15, 10 ריב', 6 אסיסטים ו-5 חטיפות, דראגיץ' עם 25, 6 ריב' ו-4 אס', טיילר הירו עם 15 וקנדריק נאן עם 11.

אארון ביינס הוביל את המפסידים בנקודות (23), בוקר עם 22 ו-5 אס', אוברה ג'וניור עם 15 ורוביו עם 11, 11 ריב' ו-6 אסיסטים, טיילר ג'ונסון סוגר את הרשימה עם 11.

נקודה לחיזוק אצל הסאנס: גם בסגל מאוד חסר הם מצליחים להיות חריפים. הבעיה היא בריבאונד, כשהסנטר והפאוור פורוורד הפותחים שלך לוקחים 4 כל אחד בכמעט 58 דקות משותפות.

את האמת שאצל מיאמי אני לא צריך נקודה לחיזוק כי הם מפתיעים אותי בכל רגע שהם עולים לפרקט. קבוצה מחויבת, נחושה שעושה את כל המהלכים שצריך ולא צריך על המגרש. הקרבה גדולה ויש שם קליק בראשותו של שכיר החרב השנוא ב-NBA ג'ימי באטלר. הקבוצה בצלמו ובדמותו.

לוס אנג'לס קליפרס – פורטלנד טרייל בלייזרס 101-107

אני מצטרף אליכם אחרי המחצית. פטריק בברלי חוסם את סי ג'יי מקולום, מצליח לבצע פאול אחרי המהלך ובסופו של דבר מתלונן ומקבל טכנית. הוא חמום מוח אבל אני אוהב את הפאשן שלו למשחק, במיוחד לעשות את הדברים הכי קטנים.

קוואי כמובן משחק ומחזיק את הקליפרס במשחק. הבלייזרס רודפים ורודפים ומגיעים למינוס של 3 עד שחסן ווייטסייד מזכיר לנו שאין באמת גבוהים (סנטרים) אמיתיים לקליפרס (עם כל הכבוד להארל). ווייטסייד מסיים את האנד-1 על זובאץ ויש לנו שיוויון 56. בכללי, המשחקים של הקליפרס די צמודים ובסקור לא גבוה במיוחד.

המשחק נשאר צמוד, חסן חוטף כדור והבלייזרס עם הובלה ראשונה מתחילת המשחק. 65-61 עם עוד ג'אמפר של לילארד. הוא עושה את הדברים הפשוטים טוב – מטיל אימה בצבע, לוקח ריבאונד וריבאונדים שהוא לא לוקח – הוא עוזר לשחקנים שאיתו לקחת.

ווייטסייד. עושה הכל בבלייזרס

נקודה לא קשורה: לקליפרס יש תלבושת מכוערת בצבע כתום-אדום-שחור-לבן. גם הבלייזרס לא בשיא.

לילארד משלים 20 נקודות עם דאנק יפה, הבלייזרס עולים ל-6 הפרש ודוק ריברס חייב לקחת קצת אוויר לשחקניו. הם לא נראים בעניינים ומחטיאים זריקות שנחשבות קלות. עוד לא סיימנו את הרבע השלישי וחסן עם 17 ריבאונדים. הקליפרס יצטרכו לעבוד על הריבאונד מול קבוצות קשוחות כמו פורטלנד בפלייאוף.

10 דקות לסיום והקליפרס רודפים אחרי הבלייזרס. אחרי עוד ג'אמפר של קוואי שמוריד את ההפרש ל-4, אנפרי סימונס מעלה את הבלייזרס ל-5 הפרש. הראל התעורר ומשאיר את הקליפרס בעניינים וקובע 83-80 לבלייזרס.

שוב ווייטסייד והארל מתחרים מי טוב יותר ולבינתיים הרכש החדש מההיט מספק את הסחורה טוב יותר. עוד אסיסט להזונייה משאיר את הבלייזרס למעלה. קוואי לוקח זריקות שבד"כ היו נכנסות לו ו-4:30 דקות לסיום וזה רק 2 לבלייזרס. כל אחת יכולה לקחת את המשחק הזה, ורחמנא ליצלן הרוצח השקט של הקליפרס.

קוואי לנארד
קוואי לנארד. האם הוא יתעורר בזמן?

אנפרי סימונס שוב מעלה את הבלייזרס ל-5 ולנארד עם 7/21 מהשדה כרגע משאיר את הקליפרס במשחק. 3:30 דקות לסיום וקוואי מוצא את הראל ומסיים בעצמו, והקליפרס חוזרים ליתרון, 94-93. לילארד מתפרע מול בברלי, מחטיא שלשה ולאחר מכן לא מצליח להגיע למצב זריקה טוב בכלל.

פחות מ-2 דקות לסיום וסוויט לו מעלה את הקליפרס ליתרון 3. וייטסייד מוריד ל-1 וקוואי שוב מעלה ל-3. פאול+סל של וייטסייד על קוואי וחסן משווה, 98-98. הוא היה שם ברגעים המכריעים עבור הבלייזרס.

סוויט לו מעלה את הקליפרס ליתרון 2, ופאול של שאמט על אנפרי סימונס שולח אותו לקו כש-45.6 טיקים על השעון. סימונס משלים רק אחת. סוויט לו עם שלשה ע-נ-ק-י-ת מעלה את הקליפרס ליתרון 4.

זריקה לסל של משולם יוצאת מהסל, והבלייזרס מקבלים עוד הזדמנות כשרודני הוד מצליח לתפור 2 וזה רק 2 לקליפרס. דוק ריברס לוקח טיים אאוט ואני רואה פרסומות אמריקאיות מוגזמות. הבלייזרס בוחרים לשלוח את קוואי לקו 13.1 שניות לסיום.

קוואי קולע את הראשונה ולוקח את הזמן לקראת הזריקה השנייה. מרים לנו את המתח וקולע גם את השנייה. לילארד עם הכדור ומנסה שלשה גדולה, שאם הייתה נכנסת הייתה פותחת את המשחק מחדש, אבל הוא מחטיא ושוב הבלייזרס שולחים את קוואי לקו. כמו שהבנתם, המשחק כבר די נגמר, ורק נשאר לי לצפות בריאיון סופר-משעמם עם קוואי.

כתבת: "תגיד קוואי, איך אתה מרגיש פיזית?"
קוואי: "אני מרגיש נהדר, הרגע ניצחנו משחק כדורסל"

למנצחים – לנארד, שהתחיל את הרבע האחרון עם 11, מסיים את המשחק עם 27 (ב-39% מהשדה), 13 ריב', 2 בלוקים, חטיפה ו-6 איבודים, סוויט לו עם 26 ו-8 אס', הארל 15 ו-6 ריב', זובאץ 15 ו-13. ג'מייקל גרין החטיא את כל הזריקות שלו אבל לקח 10 ריבאונדים.

למפסידים, לילארד (6 אס', 6 ריב', 3 חטיפות ומקולום (7 ריב') קלעו 22 ב-39% מהשדה כל אחד, אנפרי סימונס עם 17 ו-2 שלשות גדולות וחסן וייטסייד סיים עם 17 (39% מהשדה), 19 ריב', 2 בלוקים.

אנקדוטה קטנה: המספר של היום – 39. למרכוס סיים עם 39. לנארד, לילארד, וייטסייד ומשולם עם 39% מהשדה.

סופ"ש מדהים ושבת שלום לכולנו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב reddit
שיתוף ב whatsapp

4 תגובות

  1. אחלה סיקור תודה סער. דראגיץ' + באטלר – אמנם לא משחקים ביחד כמעט כי דראגיץ עולה מהספסל אבל אפשר להוסיף אותם לצמדים שלך 🙂 וואו זה נראה כאילו באטלר מצא בית.

  2. אחלה סיקור של משחקי הלילה.

    מפתיע מאוד שהבלייזרס הצליחו להיצמד לקליפרס כל כך עד הסיום, אבל הכל בזכות דיים וצד לבן.
    קוואי לא היה מדהים, אבל בסופו של דבר הם יצאו עם w.

    הספרס קבוצה מגניבה, יש להם את דרוזן שפתח טוב את העונה, מארי נראה נהדר ובכושר ואלדרידג' שפשוט עושה מה שהוא תמיד עושה כבר שנים על גבי שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזדמנות להכיר

תגובות אחרונות

צור קשר

טוויטר

פייסבוק

הצטרפו לקבוצת הטלגרם