טורונטו שומרים על הביתיות ועולים ל0-1 מול הווריורס!

את האמת שהכותרת הזו נכתבה הרבה לפני שהמשחק עצמו הסתיים כדי לייצר מציאות בה הראפטורס מנצחים את הווריורס.

סיאקם גאסול לאורי
סיאקם, גאסול ולאורי. השאירו את הלב על המגרש היום

אז אחרי כמה כתבות עיקריות בדמות נתונים לקראת גמר ה-NBA, למה קוואי לנארד נקרא האחיין, לא כל גמר הוא חגיגה והדובדבן שבקצפת עם הפריוויו לסדרה עצמה בין טורונטו לגולדן סטייט, יצאנו לדרך.

טורונטו עם לאורי, גרין, לנארד, סיאקם וגאסול. דרייק עם חולצה של דל קרי כששיחק בראפטורס.

גולדן סטייט עם סטף, קליי, איגי, דריימונד וג'ורדן בל.

טורונטו נראים טוב ברבע הראשון

המשחק מתחיל בסוג של טווינר; הקצב והסגנון ההתקפי הוא של הווריורס, אבל ערימות הידיים של הראפטורס יעילות מאוד. טורונטו מתחילים עם 4 קליעות מרחוק, גאסול עם שתיים, דני גרין והאחיין, בזמן שגולדן סטייט חצי מתקשה בצד ההתקפי מול הראפטורס. קרי מגיע למשחק עם השלשה השנייה ואחרי יותר מהשמינית (חצי מהרבע הראשון) טורונטו מובילים 18-14.

מיני מהפך של הווריורס מעמיד אותם על 19-18 והם משלימים ריצה של 8-0. הם קטנים יותר פיזית, אבל אגרסיביים הרבה יותר, מנוסים הרבה יותר והכי חשוב גם התחילו לקלוע. ואנוליט MyMan (או מיני-דרייק) קולע את הזריקה הראשונה שלו ומחזיר את היתרון לראפטורס. המשחק שיווני ונראה שכל קבוצה יכולה להשתלט על המשחק ולרוץ ל-20-2 בכמה דקות טובות. דוראנט חסר בווריורס.

אנחנו בפוסטאפ מזמינים אתכם לשמור על העירנות ולהשתתף במשחק השתייה הארצי מפיו של אוהד כורסה, בין הפרסומות. לבינתיים, גאסול רץ ופול פירס אמר משהו מטומטם בפרי גיים. ב-4:27 בבוקר אנחנו כבר מסובבים.

ההרכב השני של הראפטורס עולה אחרי הטיים אאוט והם לא פחות טובים מהחמישייה הראשונה. איבקה, פאוול מראים הגנה טובה ופרד ואנוליט מראה אחריות. הווריורס מעלים את ליבינגסטון ושות' ועדיין מרגיש שזה לא זה בצד הכחול-צהוב, בעוד שקרי נשאר על המגרש. 25-21 לראפטורס.

רבע שני: גולדן סטייט עדיין רדומים, אבל בעניינים

דמרקוס קאזינס ויונאס ירבקו נכנסים למגרש, קליי מבצע עבירה על פאוול בזריקה ואיבקה מנשק את הכדור בין הזריקות של פאוול במחזה טופ 10 מוזרים שראיתי בליגה. אבל, זה עובד וטורונטו עדיין טובה יותר. 27-24. ניר נרס הצליח להצמיח זקן צרפתי בין הסדרות וירבקו עושה איירבול לתפארת. איבקה עושה חיל מתחת לסל של גולדן ואנחנו ב-31-26 לקנדים.

ירבקו מחזיר את השלשה שהחטיא, קאזינס סוחט עבירות והמשחק בהובלה ובניצוח של הקנדים – זה הקצב שלהם. לנארד מסתבך התקפה אחרי התקפה ודווקא לאורי נראה טוב ברגעים שיש לו את הכדור עם עוד סחיטת עבירה מליבינגסטון. עבירת תסכול של קרי על ואנוליט אחרי שגאסול מיירט את המסירה שלו די מספרת מה קורה עד עכשיו במשחק. עבירה של חוסר תשומת לב שדריימונד סוחט מקוואי ומרוויח שתי זריקות קלות. ע"ע מה שג'ינובילי עשה לאנתוני דיוויס בזמנו. שלשה של תומפסון וגולדן סטייט חוזרים ליתרון 1, 41-40.

אני בזמן פרסומות קניוות ואומר לעצמי 'מה קורה פה, אני אפילו לא מבין על מה מדברים כאן', רק שכל העיר מגויסת מאז גמר הקונפרנס. סיאקם קובע 47-43 קצת יותר משלוש דקות לסיום הרבע ולוני מחזיר בשתיים ארוכות. המסשחק ירד הילוך. וכשהמשחק בהילוך נמוך, רק דוראנט וקוואי יכולים לפרוח. דוראנט פצוע וקוואי עם And-1 והפאול השלישי שלו (גם על דריימונד). מהלכים טובים ואחראיים נגמרים בפוקס של דני גרין והראפטורס מובילים בדו ספרתי. 59-49. גולדן סטייט פחות מ-50 נקודות וזה אומר הכל. השאלה היא – מה הולך לקרות ברבע השלישי, שהלוחמים בראייה היסטורית מעולים בו?

סטפן קרי
סטפן קרי – יוביל קאמבק ברבע השלישי?

רבע שלישי – טורונטו חזקים והיתרון נשאר בעינו

עשיתי הפסקה גדולה מדי וחזרתי באמצע הרבע השלישי כשגאסול צבר את העבירה הרביעית שלו. הוא מצוין בהגנה בעיקר ואיום אמיתי מכל הטווחים בהתקפה, אפילו שומר על קרי בסוויץ' די טוב. 77-68 טורונטו. עוד ספק פאול על קרי שנגמר באיירבול – 79:68 אדום, 3:56 לסיום הרבע השלישי. בזמן שקוואי ובעיקר סיאקם משאירים את טורונטו בעניינים, קרי משאיר כמעט לבדו את הווריורס במשחק.

אלפונסו מקיני על קוואי, והוא לוקח את מה שנותנים לו, למרות שהוא נראה עייף מאוד ולא יורד להגנה מהר כמו שאר הקבוצה. אותו מקיני קולע שלשה ומוריד ל-4, 83-79. מקאו נותן שלשה (!) אדירה אחרי שקוואי מסתבך מול ההגנה של הווריורס והיתרון הוא 7. איבקה מאבד את הכדור וסיימנו את הרבע השלישי, 88-81, לחלוטין טורונטו סטייל.

בזמן הפרסומות טרום הרבע הרביעי תהיתי, למה אי אפשר לחסוך שעות שינה? כמו שיש 'עייפות מצטברת'… טוב, הבנתם אותי. צ'ייסר של פארק היורה מהרום שלי, ואנחנו ממשיכים עם המשחק. נראה שעד כה ניר נרס הצליח להדריך את הראפטורס נכון. אין איבודים לא מחויבים למציאות, וגם אם יש, הם לא תמיד מתורגמים לנקודות. סדרות של החלטות נכונות.

רבע רביעי: טורונטו סוגרים את הסיפור

פאול של לאורי על קאזינס (שלא היה) העיר את הראפטורס: ויוי עם לייאפ קשה, בלוק ענק של איבקה על ליויגסטון ועוד סיום קליל של סיאקם חיבר ריצונת, קר עצר את המשח בזמן עם טיים אאוט. 94-87 לראפטורס. סיאקם מציין 30 נקודות ב-13-15 מהשדה ואיבקה מחזיר את זה לדו ספרתי, 97-87 ו-8:13 לסיום לאורי נותן בלוק + פאול – ובכללי נותן הגנה מצוינת היום. הגיע היום ובענק.

דני גרין עם שלשה ענקית מעלה את הראפטורס ל-100 נקודות והווריורס… מתחננים לדוראנט שיבוא להציל אותם. הם נראים רחוקים ממה שהציגו עד כה: כנראה שהאוויר שדוראנט סיפק לכולם נגמר וטורונטו באו מוכנים הרבה יותר היום לשחק. זה כמובן לא נגמר, אבל ככה זה נראה. בוגוט חסר לגולדן סטייט – הוא מניע אותם. ככל שסטיב קר יבין את זה ויראה שהוא גם יכול להתאים מול גאסול, זה יעזור לו.

קרי עושה שתי עבירות צמודות אחת לשנייה ולנארד מצליח לחבר שלשה קשה מאוד. גולדן סטייט מצליחים לחבר שני סלים, ועוד קרי מוריד את זה ל-9, 103-94. משפת הגוף של שחקני גולדן סטייט אתה רואה שהם מרגישים שהם מקופחים מול השיפוט. קליי תומפסון מבצע עבירת תוקף ברורה ומקבל פאול טכני לקינוח כי זרק את הכדור על אחד השופטים ושוב גולדן סטייט מסתבכת.

קליי תומפסון
קליי תומפסון, איבד את הראש היום

3:40 לסיום, 10 לראפטורס ונראה שלגולדן סטייט אין סיכוי לקחת את זה. גם הזריקות הבלתי אפשריות נכנסות היום לראפטורס ו-ויוי נותן זריקה על קו ה-3, יד בפנים, עם הלוח, toilet spin ונכנס בקושי רב. קרי עוד משאיר את הווריורס במשחק עם סל ועבירה וזה 9 לטורונטו. השיפוט ביתי במסגרת הסביר, איגי נפצע וגאסול מוצא את עצמו בחוץ עם שש עבירות, קצת יותר מדקה לסיום. מה שסיאקם מחטיא הוא מתקן; דריימונד מאבד ולאורי סוגר את המשחק עם שלשה ענקית. 118-109 לטורונטו שנותן לסטיב קר הרבה על מה לחשוב.

לטורונטו סיאקם היה מושלם עם 32 נקודות ב-14-17 מהשדה, 8 ריבאונדים, 5 אסיסטים ו-2 בלוקים, קוואי עם 23, גאסול עם 20, 7 והגנה פנטסטית, לאורי אמנם עם 7, אבל 9 אסיסטים, 6 ריבאונדים ובכללי ההרגשה שהוא היה היום בכל מקום על המגרש לגמרי שמה אותו בטופ.

בלטו בגולדן סטייט סטפן קרי עם 34 ב-44% מהשדה ול-3, 14-14 מהקו, 5 בריבאונדים ובאסיסטים, דריימונד עם טריפל דאבל 10 אבל עם 6 איבודים ו-5 עבירות, קליי עם 21.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב reddit
שיתוף ב whatsapp

13 תגובות

 1. סטף ישמח שקיי. די.
  יהייה ה אמ וי. פי.
  ושג.ס. תיקח את הסידרה ואת התואר…

 2. אחלה סיקור תודה רבה סער…
  בתור מי שדי מחבב את הלוחמים התגנבה לי במהלך המשחק תחושה עמומה לחלל הבטן שיתכן וזה יהיה כדאי/ראוי/רצוי וכ' להתחיל להתרכז יותר בנושא הבא שעל סדר היום של הליגה (בדראפט). מן תחושה של next item please.
  הלוחמים מזייפים כבר אי אילו משחקים . על פורטלנד אפשר לחזור 3 פעמים מפיגור 15 זה לא אותו סיפור עם טורונטו. למרות שסטף ממש טוב ועושה את שלו הם זקוקים ל KD בדחיפות כי איגי ודריימונד אמנם הקטינו היום את התפוקה של קוואי וואי וואי אבל אין כרגע מישהו שיעצור את סיאקם – נראה לי שדוראנט הוא זה שיכול.
  אם טורנטו יזכו זו תהיה הקבוצה האפורה בתולדות הליגה שאי פעם זכתה אבל אנחנו נפרגן להם בכייף. חבורה מאוד נחמדה. (עם דגש על הנחמדה. מי שרוצה שישים גם דגש על המאוד… אני לא).

 3. אחלה סער.
  הלוחמים נראו חלודים ומנומנמים, ג'ורדן בל עולה בחמישיה, קאזינס לא ממש קשור, ועדיין בלי כמה שריקות שכן ולא היו, וכמה כדורים שרק הטבעת הסופגת בטורונטו מסוגלת להכיל, היינו מגיעים לסיום צמוד ופתוח.
  משמע גולדן סטייט עדיין כאן.
  מה יעשה סיאקאם במשחק הבא? האם איגודלה ישחק? (הוא לא) וקאזינס? ואולי בכלל דוראנט יחזור?
  נראה שעוד דרך ארוכה לפנינו

  1. דוראנט מחכה שהם יהיו בפיגור 2-0 ואז המניאק הקטן יחזור כדי לגזול מסטף שוב את ה fmvp

   1. מי אמר שזה רע כל כך? אם צריך לספוג עוד אליפות של גולדן סטייט, אז לפחות שדוראנט יגזול עוד fmvp מקרי.

    1. גם לי לא אכפת אם דווקא דוראנט יקח את התואר, ושנה שעברה זה היה אפילו מצחיק לראות את קרי עושה הירו וכולם עוזרים לו בול בשביל הסיכוי הקלוש שהוא יקבל את זה.
     אם דוראנט יקבל את התואר אולי זה יאיץ את עזיבתו מהמפרץ ונאמר דיינו

 4. היה משחק מעולה ולכולנו יש הרבה מזל שטורונטו ניצחה אחרת הסדרה היתה יכולה להתדרדר במהירות לפוסט של זעפרני על הסדרות הגרועות בהיסטוריה.
  סיאקם היה ענק, אמנם כתבתי שהוא חייב להיות ״האיש״ של טורונטו בנוסף לקוואי, אבל מה שהוא נתן היום היה משהו שאי אפשר לבנות עליו להמשך, כל כך טוב זה היה. גם בריאיון אחרי המשחק הוא נשמע כל כך צנוע ומפוקס, ממש קוואי #2.
  גאסול ולאורי גם היו טובים מאוד, קוואי שיחק בסבלנות (ונראה די פצוע . . .).
  בצד השני קרי היה ממש טוב עם תנועה בלתי פוסקת בהתקפה וגם גרין היה מצוין כמנוע של ההתקפה, וקצת חלש בהגנה. קאזינס היה מיותר לגמרי.
  ג״ס לא נתקלה בהגנה כזאת כבר הרבה זמן אבל אני מניח שהם יעשו את ההתאמות הנדרשות.
  ההתאמה הראשונה היא להחזיר את דוראנט 🙁

  1. והפציעה הקטנה של איגי עלולה להיות משמעותית אם זה ינטרל אות7 מהמשחק הבא

    1. אני בעד טורונטו ומוכן ששניהם לא ישחקו
     איגי כבר חצי גמור אז לוקח לו הרבה זמן להתאושש מכל פגיעה הכי קטנה.
     אני יודע איך זה כי הייתי פעם בגילו . . .

 5. סיאקם במשחק ענק
  טורונטו קיבלה המון מכולם הלילה והצליחה לענות על כל סל של גולדן סטייט.
  קוואי היה סבלני מאוד ולא הכריח כלום
  למעשה היה משחק קרוב למושלם של הקנדים.

  ועדיין גולדן סטייט הייתה בתמונה.
  אם איגי באמת פצוע זאת מכה שיהיה להם קשה להתמודד איתה. בלי בוגי דוראנט ואיגי זה כבר יותר מדי ובכל זאת הכל פתוח.
  היה יופי של משחק!

 6. אם זה מה שכתבת לפני המשחק אתה במקצוע הלא נכון, בנאדם
  אתה צריך להיות נביא
  לעבוד בטוטו
  איזה דיוק. קלעת בול. אני לא שמעתי על טוילט-ספין אבל בפרשנות הנכונה זה מתאים
  🙂
  כבוד לטורונטו. הפנימו ויישמו את הגריט אנד גריינד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזדמנות להכיר

סיקור גמר המזרח גיים 6

איזה משחק תקדימי היה לפנות בוקר במיאמי. המשחק שהיה אמור להערך אתמול נדחה בגלל המהומות במיאמי. כח השיטור היה עסוק בפיזור מפגינים ברחבי העיר וטורונטו

קרא עוד »

תגובות אחרונות

צור קשר

טוויטר

פייסבוק

הצטרפו לקבוצת הטלגרם