איך פורטלנד טרייל בלייזרס הופכים את הסדרה למעניינת?

פורטלנד טרייל בלייזרס יכולים להפוך את הסדרה הזו למעניינת, ואת האמת, יש להם את כל הידע הדרוש לזה ממשחקים קודמים. רק להרים את הטלפון לריברס וד'אנטוני, או לקרוא את הטור הבא

דמיאן לילארד
דמיאן לילארד. למרות הכאבים בהאמסטרינג חייב להרים את הרמה

לפני שאתם קוראים את הטור הבא, אנא קראו את הסיקור של דובי מהמשחק הראשון. זה יכול להכניס קצת פרופורציות למה שאני אומר, לטוב ולרע. תוכלו לחזור ישר לכאן ולהבין את התחושות שאני כותב עליהן, ולמעשה, גם את המסקנות הדי-ברורות מאליהן שאני כותב כאן, שטרי סטוטס עוד לא השכיל לבצע.

המפתח הראשון: להכניס את קרי לבעיית עבירות

ראינו את זה כמעט בכל המשחקים של הקליפרס ובחלק מהמשחקים של יוסטון. כשקרי לא משחק – העוקץ מהמשחק של הווריורס כמעט יוצא לחלוטין, במיוחד כשדוראנט לא על המגרש. ויותר מזה, גם כשהוא על המגרש, סלי ה-2 נקודות שלו פחות קטלניים מהשלשות שמוציאות את הרוח מהמפרשים. כשסי ג'יי מקולום נלחם על כל קליעה מה-Elbow, קאנטר לא אוכל מזון אבל שואב את הריבאונדים ואפילו רודני הוד במשחק יחסית טוב, אין סיבה שהבלייזרס לא יתחרו – גם ברבע האחרון. מה שעשה את ההבדל הן הדקות של קרי; זה היה על הגבול הדק שבין אומנות לעצבים לא הגיוניים. קרי מסיים את המשחק עם 60% ל-3 ב-35 דקות שנראות כמעט ללא מאמץ. קשה לגרום לו להתעייף, כי דריימונד מוביל כדור חלק גדול מהזמן; קליי הוא זה שרץ על חסימות ושומר על הגארד\סמול פורוורד המוביל של היריבה; רק נשאר לנסות לשחק עליו ולהוציא אותו בעבירות.

המפתח השני: לא ללכת 'מתחת' בחסימה

כמה וכמה פעמים שראיתי במהלך המשחק שפורטלנד (מעייפות, עצלנות או הנחיות לא נכונות) יורדים מתחת לחסימה או לא יוצאים בכלל לקרי, אפשר לראות בסרטון שאני מצרף כאן. תראו את ההאנד-אוף של קליי תומפסון ברגע שקרי יוצא מהחוץ. או זאק קולינס, שנשאר על העונשין כשקרי מבקש חסימה. אז אולי שמרת על הצבע, אבל קיבלת שלשה על הראש מהקלעי הטוב ביותר בכל הזמנים. לא עדיף שיהיו רק 2 במקום 3 יחסית בטוחות?

עוד משהו שראיתי הוא שהם לא היו מספיק אינטנסיביים עם קווין קוק. איך זה יכול להיות שב-13 דקות שקרי יורד לנוח קוק קולע 2 שלשות? אני נמנע מלהגיד מביך, אבל נראה שטרי סטוטס לא עשה את ההכנה ההגנתית הראוייה לווריורס. מה שבטוח הוא שקר מקדים אותו בכמה צעדים, גם ברעננות וגם במוח. במקום פורטלנד, אני משקיע זמן בלהחריב את המשחק של הווריורס ולתסכל אותם, כמו שהרוקטס עשו ופשוט שעממו את הכדורסל. רבע אחד כזה צריך לעשות להם בלאגן בתוכנית המשחק.

המפתח השלישי: פורטלנד חייבים לשמור על סקור נמוך

בסקור גבוה אין להם סיכוי מול הווריורס. הלוחמים יוזים משחק מהיר ושוטף. במהלך 5 השנים האחרונות דוחפים את הכדור קדימה (בזכות דריימונד) ובסופו של דבר, ככה הם מכניסים את קליי תומפסון למשחק, כמו שכתבתי בטור הקרב האמיתי הוא בין סי ג'יי מקולום לקליי תומפסון בכלל. אם הסקור יהיה גבוה וההתקפה של גולדן סטייט תהיה שוטפת, קליי יפרח. מקולום פורח בסיטואציה ההפוכה. אפשר לראות את זה באופן ישיר מהמשחקים נגד יוסטון והקליפרס. כשדוראנט לא בתמונה, הם חייבים לכפות קצב משחק נמוך. במשחקים מתחת ל-110 נקודות בפלייאוף הנוכחי (כולם מול יוסטון), אלה הנתונים של תומפסון:

11 נקודות ו-7 ריבאונדים ב-36 דקות. הווריורס הפסידו 112-108 לרוקטס.

27 נקודות ב-55% מהשדה. קווין דוראנט שיחק "רק" 32 דקות. הווריורס מנצחים 104-99 את יוסטון.

13 נקודות ב-38.5% מהשדה, 41 דקות. הווריורס מנצחים את הרוקטס 104-100.

אמנם הווריורס היו יותר טובים משמעותית בסדרה מיוסטון בזכות דוראנט, קרי וחבריהם – אבל קליי תומפסון הוא 'תוכנית הגיבוי' של הלוחמים במקרה ודוראנט נפצע, מה שקרה הרגע. ללא קאזינס בתקופה הקרובה, קליי הוא התוכנית היחידה של הווריורס. פורטלנד חייבים לתת על זה את הדגש.

המפתח הרביעי: שיתוף שחקני המשנה

עם כל הכבוד ללילארד וסי ג'יי מקולום, הם לא יכולים לסחוב את הקבוצה משחק שלם. למרות שהוא לא יוצר ברמה הגבוהה ביותר, אוון טרנר יכול לספק כמה חדירות במשחק כדי לתת להם אוויר. הוא יכול למשך כמה דקות להפעיל את מו הארקלס, שמתברר כאס בפלייאוף הנוכחי, או את זאק קולינס שנותן אחלה של פלייאוף בגיל 21, או אפילו את קאנטר. כשללילארד ומקולום יהיה יותר אוויר, הם יוכלו לחתוך את ההגנה של הווריורס וגם הזריקות שלא נכנסו הלילה, ייכנסו. מי שעשה עבודה טובה יחסית על קרי היום היה רודני הוד. במידה והם יצליחו להכניס את שחקני-המשנה יותר טוב למשחק וימנעו משחקני הליבה לרדוף אחרי החסימות לקליי, הם יהיו בפוזיציה טובה יותר משמעותית, בטוח יותר טובה מ-112-94.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב reddit
שיתוף ב whatsapp

7 תגובות

 1. קלעת בול בפוני סער!
  קליי אוהב משחק מהיר והמוב האהוב עליו הוא קבלת הגדור תוך כדי תנועה והתרוממות מהירה ולכן האתגר לא צריך להיות רדיפה אחריו אלא לנסות להיות לפניו ע"מ למנועממנו את קבלת הכדור – זה מצריך כוחות עילאיים.
  על כן צריך להאט את הקצב כמו שאמרת.
  הדבר השני זה שאם הוא מרגיש משוחרר אז לא יעזור בית דין מולו ועכשיו, כשהוא באמת משוחרר – ולא רק הוא – בעקבות העדרותו של דוראנט הוא אחד השחקנים המהנים לצפיה והקטלניים שיש לליגה להציע.

 2. מצוין סער אבל אני בספק אם זה יעזור. אני הייתי מצפה מהם בעיקר ליותר אגרסיביות, משהו בקבוצה הזו היה יותר מדי נינוח הערב וזה לא יקרה במשחק מספר 2.

 3. תודה סער
  אני חושב שפורטלנד תנצח אם היא תקבל את לילארד בשיאו
  הספסל של גולדן סטייט נתן הצגה כל הכבוד לקר על זה
  אם גולדן סטייט יכול לשחק סמול בול אז גם פורטלנד יכולה
  אפשר לשקול לשחק עם הארקלס דיימו לילארד אל אמינו וטרנר

 4. במהלך העונה הרוקטס הצהירו שהקבוצה תוכננה במיוחד לנצח את הווריירס. זה לא הצליח, אבל היה פייט ראוי והלוחמים הקיזו דם יזע ודמעות עד שעברו.
  הבלייזרס לא תוכננו לעצירת הווריירס, ולא תוכננו להגעה לגמר המערבי בשלב הזה של התהליך, ואז גם איבדו את נורקיץ'.
  פערי הכישרון, התיאום והניסיון במעמד כולם משחקים לטובת הלוחמים, מול קבוצה שתגיד מה שתגיד, רואה בעצם הגעתה למעמד הישג.
  ואז דוראנט וקאזינס יחזרו.

 5. תודה סער.
  נתת הרבה חומר למחשבה. לא ברור איך הם יכולים ליישם את ההגנה המוצלחת של יוסטון. מה שבטוח זה להקטין את איבודי הכדור ולקוות להגיע לרבע האחרון בסקור צמוד

 6. תודה סער מצוין.
  הדרך היחידה לעצור את גולדן סטייט זה בהגנת החילופים האגרסיבית.
  הקטע שזה מצריך תזמון ונסיון, יחד עם אינטנסיביות ופוקוס ב100% מהזמן.
  לפורטלנד אין את הפרסונל, לא את הרגליים הרעננות ולא את הפוקוס.
  אז הם מהמרים על השלשות, מה שאומר שיץאלא אם כן גולדן נקלעת ליום קליעה קטסטרופה, זה יראה רע מאוד.
  למשחק הבא סטוטס חייב לחשוב על אופציה של פארוק אמינו בסנטר ולהעלות את טרנר בחמישייה כדי להקשות על קרי וקליי.
  זה עדיין יכול להיגמר רע, אבל נותן סיכוי כלשהו.

 7. יפה מאוד סער.
  מתחבר מאוד, בעיקר לעובדה שלא שיחקו על קארי, אילצו אותו לעבוד קשה בהגנה והכריחו אותו להחליף על סי ג'יי ולילארד ולהגנת הפיקנרול הזוועתית שלהם הלילה. חצי מהשלשות של קארי הגיעו אחרי חסימה או הנד אוף של לוני כשהשומר שלו נמצא 5 מטר ממנו וסטף מקבל מבטים כל כך פנויים שהוא לא מקבל באימון. סטוטס חייב לעשות את ההתאמות, אם זה בדאבל אפ על קארי ואם זה בהלפ אנד ריקאבר של אחד הגבוהים. ברור שקנטר שומר רע אבל היה נראה שזאת בעיקר סכמה הגנתית מוטעית. קולינס, אגב, כן יכול להקשות על קארי בחילוף ואם יקבל עזרה וחיפוי, גם אם זה אומר שלשות פנויות של גרין, איגי או ג'רבקו, זה בוודאי עדיף על שלשה פנויה של סטף.

  לעניין קצב המשחק, אני חושב שזה בעיקר נבע מכמות האיבודים הלא הגיונית של הבלייזרס. נגד דנבר במשחק 7 הם איבדו רק 4 כדורים, אם יצליחו לשמור על כמות חד ספרתית של איבודים הם גם ירוויחו פוזשנים קריטיים בהתקפה וגם יצמצמו את כמות הנקודות הקלות של הווריורס במעבר. הלילה הלוחמים קלעו 31 נק מאותם איבודים. הבלייזרס חייבים לחתוך את זה בחצי לפחות.
  אחת הדרכים למנוע קצב משחק גבוה והתקפות מעבר היא לוותר על ריב' התקפה ולרוץ להגנה. הלילה הם לקחו 16 ריב' התקפה, עשו מזה לא מעט נקודות אבל המחיר של זה ברור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזדמנות להכיר

יאניס חגג יומולדת 25 והביס את הקליפרס – סיכום משחקי שישי

ליל שישי הבטיח לנו כמה משחקים גדולים אבל בסופו של דבר דווקא המשחקים שציפינו מהם הסתיימו בניצחונות חד צדדיים של הבאקס על הקליפרס, של הלייקרס בפורטלנד ושל בוסטון על דנבר בעוד דרמה נרשמה בשני משחקים אחרים.

קרא עוד »

תגובות אחרונות

צור קשר

טוויטר

פייסבוק

הצטרפו לקבוצת הטלגרם