מעקב טאנדם (3) – זוג חדש בראש ו-2 כניסות חדשות

הצמד של דאלאס מגיע לצמרת המעקב, וביחד עם סיאקם-ואן וליט נותנים לנו תקווה לעתיד ב-NBA. גם ויגינס וטאונס מגיעים כדי להשלים את הדירוג

לאחר שנים של שלטון שלושת הכוכבים, הליגה חזרה לנורמליות ופיזור הכישרון בליגה הופך אותה למעניינת מתמיד. מה שמאפיין את השנה במיוחד הוא צמדי הכוכבים המובילים את קבוצות הצמרת. אנחנו נעקוב אחריהם וננסה לגלות מיהם הצמדים הדומיננטים ביותר, וכיצד המאמנים בוחרים להשתמש בהם.

 • לדירוג שבוע (2) של מעקב הטאנדם.
 • לדירוג שבוע (1)
 • ברוך הבא ללא פחות משני זוגות חדשים שנכנסו לרשימה האקסקלוסיבית.
 • הנתונים נכונים לשבת 31.11
 • תחת מעקב: יהיה זה חטא לעשות מעקב עונתי ולא להזכיר את מי שעושה הכל לבד בהיעדרו של כריס מידלטון הפצוע: יאניס אנטטקומבו, ה-MVP המכהן עם 27.7 נק', 12.5 ריב' ו-6 אס' כשקבוצתו במקום הראשון במזרח, במקום ה-1 בדירוג הגנתי ו-4 בדירוג התקפי. גם בוסטון מתגנבת כאשר ווקר וטייטום מתחילים להפריד עצמם מהשאר.

1) דונצ'יץ' – פורזינגיס (מאזן קבוצה 6:12) 1:6 מאז המעקב האחרון

עלייה של 6 מקומות דירוג מהמקום האחרון לראשון.
הזוג שכמעט ויצא מהמעקב עקב נט רייטינג משותף שלילי חוזר ובגדול. דאלאס היתה בשבועיים של טירוף שהופרעו בשל הפסד בודד לקליפרס החזקים. המאבריקס פשוט רצחו קבוצות כשהם קולעים מעל 137 נק' ב-3 משחקים מתוך ה-7 האחרונים, ונט רייטינג התקפי בלתי אמין של 121 נק' ל-100 פוזשנים. לוקה דונצ'יץ' התפוצץ בהופעות מאסטרו עם חודש של ממוצע טריפל דאבל עם מעל 30 נק' למשחק. השלישי בהיסטוריה אחרי ראסל ווסטברוק ואוסקר רוברטסון. בנוסף דונצ'יץ' מוביל את הליגה בכל קטגוריה ססטיסטית המחשבת השפעה כגון PER, WS, VORP ו-BPM. אמרנו שהוא בן 20 כן?
פורזינגיס עדיין לא שם מבחינה התקפית כשהוא קולע ב-46% אפקטיבי מהשדה, נתון די עלוב לשחקן פנים, אבל הוא מספק ריבאונדים והגנה חזקה עם 2.2 בלוקים למשחק ושותף לשיפור הכולל בדאלאס בשבועות האחרונים. נק' האור- הכל, אבל במיוחד 117 נק' ל-100 פוזשנים, לא רק מקום ראשון בליגה, אלא בהיסטוריה.

כן, ההייפ אמיתי

2) לברון – דייויס (מאזן קבוצה 2:17) 0:7 מהמעקב האחרון

ירידה של מקום אחד בדירוג.
איך אפשר להיות מושלמים ולרדת בדירוג? כי זוג אחר, או אדם אחר ליתר דיוק, עושה היסטוריה.
הנט רייטינג המשותף הכי גדול מבין הכוכבים. מקום 1 בדירוג הגנתי ומקום 5 בדירוג התקפי. מאזן של 2:17. נתונים אלו צריכים לספר את כל הסיפור. אבל הלייקרס עם הלוז הקל בליגה עד כה. רק 5 משחקים מול קבוצות במאזן של 50% או יותר. והם הפסידו 2 מהם. מצד שני – 0-14 מול קבוצות במאזן שלילי זה לא הישג מבוטל. אלו המשחקים שצריך לנצח להבטחת ביתיות, ולברון יודע את זה. חודש דצמבר יספר לנו יותר כשלא פחות מ-7 קבוצות במאזן חיובי יפגשו עם דייויס ולברון.

ככה מקבלים ביתיות

3) סיאקם – ואן ווליט (מאזן קבוצה 4:12) 1:6 מהמעקב האחרון

נשארו במקום ה-3.
טורונטו היא האלופה וגם הפתעת השנה, ואיך זה קורה? פסקל סיאקם מתעל את קאווי לאונרד, רק שהוא עושה את זה בכל משחק בלי לקחת מנוחות. סיאקם לא מפסיד משחקים, משחק כמעט 37 דק' בערב, וקולע ב37% מהשלוש עם מעל 6 שלשות בערב. ואן ווליט לוקח על עצמו את הקבוצה לאחר הפציעה של לאורי והקבוצה ממשיכה לנצח כאילו כלום. מקום 7 בדירוג ההתקפי ו-3 בדירוג ההגנתי כשהם משאירים את אמביד על 0 נק', את לאונרד על 12 נק' ואת לברון על 15 נק' במפגשים מולם. אף קבוצה לא תרצה לפגוש את טורונטו בפלייאוף, והכל בזכות סיאקם, הסוס השחור ל-MVP יחד עם ואן ווליט שהופך כוכב לנגד עינינו.

WE THE NORTH

4) יוקיץ' – מורי (מאזן קבוצה 3:13) 0:5 מהמעקב האחרון

נשארו במקום ה-4.
שמן או לא, הקבוצה של יוקיץ' לא מפסיקה לנצח. הרבה בזכות מורי שקפץ עוד מדרגה השנה ומשחק נהדר בשני צידי המגרש.  מייק מלון ממשיך לשחק עם שניהם על המגרש ביחד וזה משתלם, אבל כשמורי על הספסל, הקבוצה עדיין בבעיה ועם נט רייטינג שלילי של -8. ההגנה כבר מטפסת למקום השני בליגה, אבל ההתקפה רק במקום ה-17. לא מספיק לקונטנדרית, ובדנבר מצפים מיוקיץ' שיכנס לכושר ויקח את המושכות.

שמן שמן אבל לפניך

5) לאונרד – ג'ורג' (מאזן קבוצה 6:14) כניסה חדשה

סוף סוף זכינו לראות את שיתוף הפעולה בין שני הכוכבים, ולמרות מדגם קטן של 5 משחקים משותפים, קיבלנו מבט לעוצמה הפוטנציאלית של הקבוצה הזאת, במיוחד בהגנה. צריך להזכיר שבנוסף ל20+ נק' של שני הכוכבים, גם לו וויליאמס עם מעל 20 נק' למשחק ומונטרז הראל מתדפק על קידומת 2 עם 18 משלו. זה אומר כארבעה שחקנים בקליפרס קולעים כ-20 נק' בממוצע, הכי קרוב לגולדן סטייט הגדולה. מכיוון שמדובר על מדגם קטן, וריברס דואג להפריד בין ג'ורג' לקאווי לא רק במהלך המשחק אלא גם בין משחקים, צריך לחכות עוד קצת לפני שנכריז על אימפריה בהתהוות. אבל אין ספק שהקבוצה היא הרבה יותר מסך כוכביה. קאווי אגב, קולע כ-30% משלוש שזה הרבה מתחת לממוצע הקריירה שלו, אבל מצד שני מנהל את המשחק בשיא קריירה עם מעל 2 אס' יותר מכל עונה אחרת. פול ג'ורג' אם שאלתם, מבסוט על הכתפיים החדשות וקולע 39% לשלוש עם מעל 9 זריקות לערב.

המשחק הכי טוב של הקליפרס העונה בניצחון על דאלאס. 28 נק' לקאווי, 26 נק' ו-6 חט' לג'ורג'. ככה נראית עוצמה

6) אמביד – סימונס (מאזן קבוצה 6:13) 1:6 מאז המעקב האחרון

ירידה של מקום 1 בדירוג.
את השבועיים האחרונים אמביד יזכור יותר בשל ההשפלה הנוספת בטורונטו שהשאירו אותו על 0 נק' בפעם הראשונה בקריירה, אבל פילי ניצלה את הלו"ז הקל יחסית ואספה נצחונות. סימונס ממשיך להתקשות כשהוא יורד לממוצע הכי גרוע בקריירה עם 12 נק' לערב, וחוזה המקס שחתם בקיץ הולך ונראה כמו משהו שפילי יצטערו עליו. אבל למרות הכל, הנט רייטינג כאשר שניהם על המגרש עומד על +13, הרבה בזכות ההגנה שמאפשרת 93 נק' בלבד ל-100 פוזשנים.

אמביד לא אוהב לבקר לטורונטו

7) הארדן – ווסטברוק (מאזן קבוצה 6:12) 3:4 מאז המעקב האחרון

צניחה של 5 מקומות דירוג.
יוסטון עברו לו"ז לא קל שכלל רק קבוצות במאזן חיובי ואת פורטלנד המשתפרת. אי אפשר להגיד שהבריקו כשהם ספגו 3 הפסדים רצופים מול יריבות ישירות לפלייאוף- דנבר, קליפרס ודאלאס. נראה שווסטברוק לא מוצא את מקומו כשהוא משחק עם המחליפים והקבוצה בנט רייטינג של -7 כשהארדן יושב. לעומת זאת כאשר ווסטברוק יושב על הספסל הקבוצה בנט רייטינג מצוין של 11.5. דאנתוני נאלץ עקב כך להשאיר את המזוקן יותר מדי זמן על המגרש כשהוא משחק הכי הרבה דקות מאז 2015. לנק' האור- ההגנה שהיתה מחרידה בתחילת השנה ממשיכה להשתפר וממוקמת במקום ה-15 בליגה, כשההתקפה אמנם ממוקמת במקום ה-3 בליגה אבל הכי גרועה מאז שדוויט הווארד שיחק בקבוצה.

כששחקן של 22% לשלוש עולה לקליעה המכריעה של המשחק

8) טאונס – ווגינס (מאזן קבוצה (8-10) כניסה חדשה

זוג שאני לא לגמרי מרגיש שלם לגבי הכנסתו למעקב. אבל עקב לחצים מבית (זעפרני!), והעובדה שמלבד לברון ו-AD אין עוד זוג כוכבים בליגה שקולעים שניהם מעל 25 נק' למשחק. יחד עם זה שמינסוטה עדיין מועמדת לפלייאוף, הם נכנסים על תקן נסיוני. נק' האור- ההגנה של מינסוטה, שהמקום הכי טוב שלה מאז 2013 היה מקום 24 בדירוג הגנתי, עומדת במקום ה-12 המכובד. כמו אז ב-2013 גם הפעם עומד סונדרס על הקווים. רק שעכשיו זה הבן. גם לשיפור של וויגינס וטאונס בתחום האפור מגיעה מילה טובה.

החודש הטוב בקריירה? אנדרו וויגינס

9) לילארד – מקולום (מאזן קבוצה 12:8) 4:4 מהמעקב האחרון

ירידה של 3 מקומות דירוג.
פורטלנד אמנם סופרת 3 נצחונות רצופים, שהגיעו לאחר 4 הפסדים רצופים, אבל צריך לזכור ששניים היו מול שיקגו, ואחד מול הת'אנדר. אז בואו נירגע לפני הסופרלטיבים לתחיית הקריירה של כרמלו אנת'וני. פורטלנד עדיין ממוקמת במקום ה-21 ההגנתי בליגה, והבעיות שלהם לא הסתיימו. סי ג'יי מקולום אמנם קולע באחוז האפקטיבי הגרוע מאז עונת הרוקי שלו, אבל כשהוא לא על המגרש הקבוצה בנט רייטינג של -14. במעקב הקודם אמרנו שהזוג צריך עזרה, ועם כמה שאנפרני סימונס שחקן מבטיח, קבוצה עם שאיפות צריכה ווטרנים. אז הביאו את כרמלו אנת'וני חזרה מהפרישה הכפוייה. ובינתיים זה עובד לא רע. כרמלו נותן להם 17 נק' ב37% לשלוש, ונט רייטינג של +10, אבל כאמור, בואו נחכה עם זה מעט. לילארד מצידו אחרי הפתיחה המטורפת של העונה נרגע מעט, ואפילו החמיץ כמה משחקים. הוא ירד ל-22 נק' למשחק מאז חזרתו של כרמלו ומצד שני נח יותר עם 32 דק' לערב לעומת 38 דק' במעקב הקודם.

אתם קונים את זה?


10 תגובות

 1. תודה רבה ניב
  פוריזינגיס רוכב על ההצלחה של לוקה
  לברון דוויס יותר טובים לדעתי כצמד
  זה רק עניין של זמן עד שקוואי וג׳ורג׳ יהיו בטופ 2

 2. סידרה נהדרת! הארדן משחק עם עצמו הצ׳יטה רק מפריע, גם כרמלו ישחק עם עצמו תמיד, ויגינס עצמו לא מאמין לנתוניו ?.
  יפייפה ניב.

 3. כל דירוג שואן וליט מופיע בו הוא דירוג מרגש.
  הבחור פחות אתלטי מלוקה והארדן, וגם פיזית קטן יותר.
  ועוד הוא עושה את זה עם הצרפתי
  🙂

 4. תתבייש לך שלא הכנסת את מלו במקום מקולום, מגיע לו לשמנמן. מעניין איך החזרה של לאורי תשפיע על ואן וליט

 5. אגב פורצינגיס עושה ללוקה עוול, הוא פשוט לא ברמה של מס' 2 לטאנדם.
  קוואי ופול ג'ורג' עוד יטפסו לאט אך בטוח לטופ 3

  1. אין ספק שזה קצת מאולץ ההכנסה של לוקה ופורזינגיס כטאנדם, ובאמת חשבתי שזו תהיה הפעם האחרונה שהם יכנסו במעקב הקודם, מה גם שיבשתי ש דאלאס יחלשו.
   אבל מה שלוקה עשה, יחד עם השיפור ההגנתי של פורזינגיס וההצלחה של דאלאס אילצו אותי להשאיר אותם, ואפילו לתקוע אותם מהתחתית לראש הטור. אלו היו שבועיים עד כדי כך גדולים.

   1. נכון.
    לוקה היה כל כך טוב שגם אם היית שם אותו בטאנדם עם ג׳יי ג׳יי בראה הם היו איפשהו בטופ

 6. תודה ניב.
  יוקיץ מאכזב העונה.
  אחרי הלילה הייתי מעלה את הארדן פלוס (הכנס שם אקראי מתוך הרוסטר של יוסטון) למקום הראשון 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזדמנות להכיר

צור קשר

טוויטר

פייסבוק

טלגרם